Pavel si na pile poranil ruku a stále se potýká s následky. Dokáže vůbec uvařit?

Prostřeno! XXIV (88) - Pavlův úraz

Pro Pavla, který se v repríze kulinářského klání postaví k plotně ve středu, je vaření emotivní záležitostí. Před pár lety málem přišel o ruku a běžné činnosti tak nyní vnímá jako dar. V oblíbené soutěži amatérských kuchařů promluví o svém traumatickém zážitku.

Vánoční speciál oblíbené soutěže amatérských kuchařů pokračuje ve středu u Pavla doma. Třicetiletý mládenec přivítá hosty v rodinném domku, kde bydlí společně s maminkou, babičkou a bratrem dvojčetem. Ten se do pořadu přihlásil jako první, místo sebe ale nakonec na natáčení vyslal Pavla. Kromě záskoku za své dvojče bere Pavel účast i jako velkou osobní výzvu. Několik let po vážné nehodě, při níž málem na cirkulárce přišel o levou paži, se totiž stále se zraněním vyrovnává.

Ještě dnes, když v Prostřeno! mluví o traumatickém zážitku, se mu třese hlas. „Dva a půl roku zpátky jsem měl velký úraz. Strčil jsem bohužel nešťastnou náhodou ruku do cirkulárky. Dneska, když můžu vařit, tak je to vlastně dar,“ přiznává se slzami v očích Pavel. Zlepšení zdravotní situace po nehodě ale nepřišlo samo. Kromě manuálního trénování zraněné ruky musel Pavel zapracovat i na své psychice. Hlavní pro něj bylo srovnat si v hlavě cíle a bojovat tvrdě sám za sebe. „Myslím si, že ruku mám natolik v pořádku, že nikdo ani nepozná, která to je,“ pyšní se svým pokrokem středeční hostitel. Svým soupeřům připraví menu s vůní Mexika. Podávat se budou medvědí placky se sýrem a tři druhy omáček, vánoční mexická polévka, barevná krůta a rosca de reyes.

Podívejte se, jak Pavel připravuje mexickou vánoční krůtu:

Traumatický zážitek

Pavel o svém příběhu povypráví i hostům u stolu. „V dnešní době vám můžu uvařit, což jsem rozhodně nemohl, protože jsem ani neudržel vidličku. Mně ta ruka vůbec nefungovala a doteď necítím vůbec prsty, takže v ní nemám cit,“ popisuje Pavel své následky.

Za odhodlání postavit se této těžké situaci si Pavel vyslouží od hostů jen samý obdiv. Jak ale ostatní soutěžící tohoto týdne ohodnotí jeho pokrmy? Budou spokojeni s Pavlovým svátečním menu, které se tradičně podává v Mexiku, nebo by si raději pochutnali na jeho české verzi?

Sdílejte článek
Štítky Mexiko FTV Prima vaření úraz Vánoce Prostřeno! recepty speciál krůta

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.