Pohlreich má Rudu z Ostravy za pitomce. Sám se ukrývá před hosty v kuchyni

Prostřeno! XXIV (79) - Vrátil steak

Zdeněk Pohlreich opět mezi amatérskými kuchtíky! Tentokrát ovšem v přísném utajení v repríze kulinářského klání moderátorů rádií. Nic netušící Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy například vrátí s kritikou hostiteli steak, který uznávaný šéfkuchař připravoval. Jak brzy pozná, Pohlreichovi se jídlo nevrací, a kdo to udělá, se zlou se potáže.

Petr Vejvoda hostí moderátory ve čtvrtek a postará se o opravdu velké překvapení. Jeho menu totiž připraví ten nejpovolanější – respektovaný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, který si tak zopakuje účast v pořadu. Není tomu tak dávno, co v soutěži poměřil své síly s dalšími špičkovými šéfkuchaři. Po jeho boku tenkrát soupeřili Václav FričJaroslav SapíkGianfranco Coizza a Khanh Ta. Situace se ale mění a oblíbený český kuchař se nyní přesouvá z role hostitele do pozice šedé eminence. Dlouholetý přítel a oficiální hostitel čtvrtečního večera si ho totiž pozval na utajovanou výpomoc do kuchyně! Společně připraví polévku gazpacho s krevetami, houbové rizoto, filet Rossini na listovém špenátu a jablkový koláč s vanilkovým krémem.

Všichni soutěžící tohoto týdne od Petra čekají českou klasiku plnou knedlíků, omáček a vývarů. Menu, ve kterém hraje prim zahraniční kuchyně, tak všem vytře zrak. Půjde snad o první náznak toho, že si Petr na pomoc přivolal ostříleného profesionála? Už vpodvečer se můžete přesvědčit, že oba pánové budou v průběhu příprav tvořit sehranou dvojku. Nebude však úplně jasné, kdo je pomocná síla a kdo šéfkuchař.

Podívejte se, jak se Michal Kavalčík vrátil zpět po středeční pauze:

Štrachání v kuchyni tajného hosta odhalí

Večer pojede jako na drátkách, hosté Petrovi skládají poklony a Zdeněk vše bedlivě sleduje ze zákulisí kuchyně. Ne všem hostům se trefí do chuti. Není jasné, zdali jde o pouhou provokaci anebo má Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy opravdu panský jazýček. Každopádně mu mistrovský steak od Zdeňka Pohlreicha chutnat nebude.

„Já nechci, aby to vyznělo nějak blbě, ale ten můj, nešel by trošku ještě nějak připéct nebo přihřát? On je tak jako do vlažna, možná žes ho dělal jako první,“ okomentuje steak Michal a prosí o úpravu. Šéf skrytý v zákulisí maso hned překontroluje a upřímně stížnost se šibalským úsměvem okomentuje: „To je pitomec."

Utajení Zdeňka Pohlreicha brzy začne být v ohrožení. Šuškání, štrachání a syčení přicházející z kuchyně bude vyvolávat silná podezření, že se tam někdo schovává. „Došlo mi, že to udělal záměrně, protože už Petra z něčeho podezříval. Skvěle Petrovi nahrál, aby mohl pana Pohlreicha uvést, a udělat tak překvapení,“ popisuje moment odhalení poslední hostitelka týdne Klára. Půjdou za Zdeňkovu pomocnou ruku body dolů, nebo hosté naopak ocení bezkonkurenční úroveň jídel?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.