Markéta připravila božský dort pro kováře

Uměli byste upéct dort pro kováře a diabetika k tomu? Vy možná ne, ale pro Markétu je to hračka! A že bude dort krásný a bude i skvěle chutnat, o tom nemůže být pochyb! Přesvědčte se o tom v pondělí ve 20.15 na Prima love.

Markéta tentokrát navštívila v dílně svého kamaráda Honzu, kováře, u kterého si vyzvedávala dárek pro kamaráda.

A protože byla z ukovaného přenosného ohniště opravdu nadšená, bez váhání vyslyšela prosbu o dort se znakem kovářského cechu.

Ten jediný vyrobila Markéta z potahové hmoty, ve které je cukr, vše ostatní už bylo doslazeno fruktózovým cukrem, vhodným i pro diabetiky.

Když Michal, Markétina pravá ruka při pečení dortů, uviděl dvoupatrový čokoládový dort, zdobený čerstvými, v čokoládě okoupanými jahodami, prohlásil jen, že „za takový dort by se nestyděl ani Héfaistos!“ … a přidal i zajímavost, že Héfaistos, bůh ohně a kovářů, má dílny pod Etnou.

Podívejte se, jak Markéta kovářský dort připravovala:

Na konci pořadu nám Markéta ukáže recept na plněné vdolečky s rozinkami. Recept najdete hned po odvysílání pořadu na našich webových stránkách.

Další novinky a inspiraci najdete na Facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Na premiérové díly Božských dortů od Markéty se dívejte v pondělí ve 20.15 na Prima love.

Mohlo by vás zajímat:

Cuketový chlebíček s ořechy

Kokosová hrnková bábovka

Nektarinkový koláč z jogurtového těsta

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.