Monstrózní dekorace v unikátní show. Jak dlouho se stavěly dílny pro budoucí mistry?

Ohromující výrobky i dechberoucí výkony soutěžících. To vše na vás čeká v každém díle zbrusu nové unikátní reality show z prostředí plně vybavených řemeslných dílen. Právě ty vznikly exkluzivně pro tento pořad a jejich výstavba rozhodně nebyla otázkou pár hodin.

Obří prázdný prostor se změnil na kulisy jedinečné reality show. „Je tady stávající filmová podlaha, necelých tisíc metrů čtverečních, a my jsme na to položili takový speciální povrch, který to jednak zvládne zátěžově, jednak není tak lesklý a má tu správnou barevnost,“ popisuje architekt Hynek Dřízhal, který měl výstavbu ateliéru na starosti.

Na první pohled zaujmou podhledy, které mají za úkol snížit při výrobě onen zvukový efekt obrovských prostor tak, aby to neznělo jako v jeskyni, ale bylo možné akci skvěle nasnímat i po této stránce.

Diváci na obrazovce uvidí dvě dílny, jednu pro červený tým a druhou pro modrý. Obě jsou plně funkční se stejným vybavením. Nechybí tak pracovní pulty, stojany, držáky na nářadí, rozlišovače spojovacího materiálu ani další potřebné drobnosti.

Výstavba dílen byla i pro architekta novou neznámou

Na otázku, jak dlouho trvá postavení stěny, která od sebe bude jednotlivé „místnosti“ oddělovat, ale nedokáže Dřízhal odpovědět. „To teď zjišťujeme,“ směje se. „My to totiž děláme poprvé v životě. Je to úplně nový pořad, nový formát. A my to prostě nevíme,“ říká Hynek s tím, že při výstavbě vycházejí ze svých mnohaletých zkušeností.

Že se na jeho dovednosti můžeme spolehnout, dokazuje i fakt, že právě on řídil výbuch a totální destrukci ateliéru při natáčení seriálu Sestřičky a jeho následnou přeměnu na nové kulisy vojenské novinky 1. MISE. To vše navíc se svým týmem zvládl v šibeničním termínu.

Monstróznost studia, nové dílny i všudypřítomná světla vyrazily dech hlavně soutěžícím, kteří na něco takového nejsou zvyklí. Jak se jim bude v tomto prostředí dařit při výrobě prvního úkolu, si nenechte ujít v repríze premiérového dílu pořadu DREAM TEAM – Mistři dílny v pátek od 21:55 na Primě. Pokud jste tento díl již viděli, neváhejte a pusťte si další exkluzivně v naší Videopůjčovně.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 6. 2023

Berani, kdybyste měli ve firmě na starosti personální oddělení, začali byste dnes kompletně měnit náborový proces. Zaměřili byste se spíše na lidský faktor než na diplomy a ocenění, kterými lidé mávají na důkaz svých schopností. Důvěra v lidi v kombinaci s důvěrou ve vlastní instinkty by se vám mohla vyplatit více, než si dokážete představit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.