Seriály a filmy

3. října 2019 06:00

Česká komedie Hodinový manžel vám určitě spraví náladu

Komedií na úrovni je v českých krajích jak šafránu a těch, které zůstávají věrny klasickému českému humoru, a přitom se nebojí prvků situačního humoru, je ještě méně. Vivat panu režisérovi za to, že vše udržel vyvážené a nesklouzl k nevkusu.

Na to, že šlo o režisérský i scenáristký debut a navíc komedii, nedopadlo to vůbec špatně. Tomáš Svoboda vsadil na kvalitní herecké obsazení (Davida Matáska, kterého momentálně na Primě můžete sledovat v oblíbeném krimiseriálu Polda není nikdy dost a Bolek Polívka je standardně skvělý), chytré dialogy a neotřelý ráz.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Jsou tu milé i vtipné momenty, které vás pobaví a nebudete se při tom stydět. Jako hodinoví manželé jsou pánové sice na pytel, ale jako opraváři špatné nálady rozhodně bodují.

A o čem že to vlastně je?

Nad Milanem se vznáší hrozba exekuce za nesplácení úvěru, který si vzal na provoz bazénu, ve kterém se svým týmem Lachtanů pravidelně trénuje amatérské vodní pólo a sní o postupu do profesionální soutěže. Jednoho dne ovšem přišla hygiena a bazén jako nevyhovující nechala vypustit. Milan a jeho parťáci se proto pouštějí do podnikání spočívajícího v tom, že osamělým a citově vyprahlým ženám spravují nejen rozbité věci v domácnosti, ale i jejich bolavé duše a neukojený sexuální život. A kšefty se začínají hýbat...

Kromě hlavní čtyřky v podání pánů Davida Novotného, Bolka Polívky, "Prima Poldy" Davida Matáska a Lukáše Latináka se můžete těšit na stejně kvalitní dámské zastoupení: Jitka Čvančarová se představí jako žena vamp, Zuzana Norisová jako iluzí zbavená manželka a Eva Holubová jako moudrá, praktická, životem poučená lékařka.

Věděli jste, že...

  • Hlavního hrdinu – Davida Novotného – jste mohli v poslední době vidět v Okresním přeboru (2012), Díře u Hanušovic (2014) či v historické minisérii Jan Hus (2015).
  • Pro Tomáše Svobodu (*1972), režiséra i scenáristu v jedné osobě, byl toto filmový debut. Dosud se věnoval hlavně divadelní režii a psaní divadelních her. Vyučil se dřevomodelářem, ale vystudoval i zmíněnou divadelní režii. Vystřídal řadu profesí, než zakotvil v chebském Divadle Nitě, které i umělecky vedl, stejně jako později i pražské Rokoko a Městské divadlo v Kladně.
  • Filmaři pro natáčení hledali co možná nejhorší bazén. Našli ho nakonec v Nymburce a tam se taky většina filmu odehrává. Něco málo se dotáčelo v Poděbradech a Nízkých Tatrách.

Chybička se vloudí...

  • Ve scéně, kdy si má hodinový manžel Bolek Polívka vysvléknout při vyšetření lékařkou Evou Holubovou spodní prádlo, je vidět, že trenky doopravdy nesundal.

Hodinový manžel, Česko (2014)

Žánr: Komedie

Režie: Tomáš Svoboda

Film Hodinový manžel vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Když jim bazén hygiena vypustí, nevědí, co dál. Jeden z nich začne na dně bazénu bydlet. Z nedostatku příležitostí začnou chlapi podnikat jako „hodinoví manželé" a zakrátko si najdou klientelu mezi místními dámami. Každý z nich má svou pravidelnou zákaznici, ale ty mají kromě oprav často i velmi specifická přání a potřeby.

Hrají: Bolek Polívka, David Matásek, Lukáš Latinák, Jitka Čvančarová, Zuzana Norisová, Eva Holubová, Nina Divíšková, Lenka Vlasáková, Simona Babčáková, Jana Stryková, Andrej Hryc, Vasil Fridrich, Lenka Zahradnická, Dana Batulková, Norbert Lichý, Milan Šteindler, Pavel Šimčík, Anna Čtvrtníčková a další.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.