Kristýna Frejová: Rozhodí mě maličkosti, ale když jde o průšvih, jsem klidná

Modrý kód_první pomoc: Kristýna Frejová

Herečka Kristýna Frejová, která aktuálně září jako doktorka Ema Vlčková v seriálu televize Prima Modrý kód, je zároveň jednou z tváří nové osvětové kampaně Když jde o život. V instruktážním videu ukazuje, jak zasáhnout, když člověka postihne cévní mozková příhoda neboli mrtvice. Sama říká, že pokud se dostaneme do krizové situace, je vždy lepší se o první pomoc pokusit než nedělat vůbec nic.

Sympatická herečka žije poměrně adrenalinový život, když k pestrému hereckému rejstříku připočteme sporty, jako je jízda na motorce nebo lezení po skalách a potápění, znalost první pomoci se jí rozhodně hodí. Ještě před samotným natáčením osvětových spotů absolvovala společně se seriálovými kolegy školení první pomoci Českého červeného kříže, s jehož garancí kampaň vznikla.

„Mám za to, že to člověka vycvičí, aby v krizových momentech nejednal hystericky. Sice jsem to nemusela ověřovat ve fatální situaci, ale potvrdila jsem si, že ve chvíli, kdy je třeba zasáhnout, zachovávám absolutní klid. Mě rozhodí maličkosti, ale když se jedná o opravdový průšvih, zůstávám klidná,“ říká Kristýna.

Lékařská profese mě naprosto fascinuje

Oblíbená herečka představuje v seriálu lékařku Emu Vlčkovou velmi uvěřitelně. Umí si sama představit, že by byla lékařkou i ve skutečnosti? „Na fantazii mám vysokou školu, takže představit si umím prakticky cokoliv. Lékařská profese mě naprosto fascinuje. Všechny lékaře, které znám, velmi obdivuji, je to povolání, ve kterém se nechybuje, protože tady může být chyba fatální. Obdivuji jejich koncentraci na konkrétní věc. Když na filmovém sále operujeme, hodně se ptám odborných poradců, zajímám se, o co konkrétně jde, a tím se dovzdělávám, to nikdy není na škodu. Ale myslím, že na to, aby byl člověk skvělý chirurg nebo pediatr, musí mít talent, dar od boha.“

Na představení nové kampaně Českého červeného kříže a televize Prima médiím Kristýna prozradila, že právě Modrý kód motivoval její dceru k tomu, že chce studovat medicínu. „Doma televizi nemáme, ale Ráchel si stejně našla cestu, aby seriál mohla sledovat,“ směje se a s úsměvem i dodává: „Jsem nadšená, protože by taky mohla přijít s tím, že bude modelka nebo něco podobného.“

Sledujte Modrý kód každé pondělí a středu vždy ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.