Mery dá v Modrém kódu Alešovi kopačky!

Modrý kód (43) - upoutávka

Ačkoliv je lékař ve vztahu s Mery spokojený, ona má pocit, že to mezi nimi nefunguje a rozhodne se vztah ukončit. Opravdu je to ale to, co chce?

Rasputin v minulé epizodě podlehl Zoje. Ta se z něho ráno snaží „vytáhnout“ informace o jeho osobním životě. Rasputin se ale cuká. Ne, že by snad tušil, že právě on je důvodem, proč je Zoja v Rubavě, ale zkrátka proto, že se rozhodl svoji minulost pohřbít. Navíc se vůči Zoje začne chovat zvláštně cize.

Na rubavském sídlišti fotí profesionální fotograf mladého parkouristu. Pro fotky na reklamní kampaň na helmu samozřejmě helmu musí mít nasazenou, jenže jako každý malý kluk a každý parkourista, ani tenhle helmu nosit nechce. S požehnáním fotografa (a nikoliv tak jeho maminky) si ji sundá, aby měl nějakou fotku sám pro sebe a spadne ze zdi.

Vypadá to, že se mu nic nestalo, jenže opak je pravdou. V nemocnici navíc jeho matka neřekne Davidovi Hofbauerovi, že její syn helmu neměl. Stanovení správné diagnózy a léčby se tak odkládá a chlapci začíná jít o život… Fotograf navíc matku nutí, aby o tom, že chlapec neměl nasazenou helmu, lékaře neinformovala, protože by z toho mohl mít průšvih. Rozhodne se nakonec žena správně?

Chřipka, nebo něco horšího?

Rubavou hýbe epidemie chřipky, a to nejen mezi pacienty, ale i mezi lékaři. Přivážejí několik pacientů nakažených chřipkou, včetně nastávající maminky. Ta si jde odskočit na toaletu a u té příležitosti porodí do toalety!

Profesor Hofbauer je v bezvědomí upoután na lůžko po mozkové mrtvici. Ačkoliv Rasputin dělal na sále, co mohl, profesor se zatím neprobouzí. A David má samozřejmě velké výčitky, že se celá věc stala kvůli němu.

Za Petrou opět přicházejí vymahači, kterým Petra zaplatí poslední část matčina dluhu. Jenže vymahači chtějí po Petře i úroky za pozdní splacení a vyhrožují jí, že unesou její malou sestru, kterou hlídá teta v Ostravě.

Protože ale Petra nedokáže vše splatit, přistoupí vymahači s jiným plánem, Petra jim bude v nemocnici shánět léky.

Dalším pacientem na urgentu je muž s bolestmi hlavy, který se nedávno vrátil z dovolené v exotické destinaci. Ukáže se, že jeho problém s návštěvou tropického ráje poněkud souvisí:

Modrý kód sledujte v pondělí od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek