Seriály a filmy

10. května 2017 12:00

Gabriela Gabrielová

Nezahrávej si s ohněm aneb ani utajený svědek není v bezpečí

Mladý hasič si chtěl jen užít trochu volna a dát si s kamarády pár skleniček po práci. Místo toho je svědkem brutální vraždy a to mu převrátí život naruby. Přežije, ale neví, jak dlouho. Sám se totiž stává doslova lovnou zvěří. Má vůbec šanci proti šéfovi party zabijáků?

Akční drama Nezahrávej si s ohněm (2012) má na počátku rasově motivovaný útok, který končí dvojnásobnou vraždou prodavače a jeho syna. Hasič Jeremy Coleman (Josh Duhamel) byl náhodou v obchodě, když šéf rasistického gangu David Gahan (Vincent D´Onofrio) prodavače napadl a zabil. Jeremy šel dokoupit jen nějaké pití na večer. Sám při útoku vyvázl jen o vlásek, ale má dost odvahy na to, aby vše oznámil na policii a dokonce se přihlásil jako svědek. To ocení hlavně policista Mike Cella (Bruce Willis), který po Gahanovi dlouho pase. Jeremy vraha sice usvědčí a stane se tzv. utajovaným svědkem. Ukáže se však, že program na ochranu svědků má podstatné trhliny.

Gahan si Jeremyho najde i na utajované adrese, vyhrožuje mu a pokusí se ho zabít. Jeremy se ubrání, ale začíná mu být jasné, že nemůže jen čekat se založenýma rukama, až se Gahan znovu objeví. Je mu jasné, že tentokrát by to už přežít nemusel. Jak se rozhodne? Půjde svědčit? Nebo vezme svoji obranu do svých rukou.

Pořádně odsýpající akční thriller si pusťte v sobotu ve 22:40 na Primě!

Těšte se na:

1. Střet mezi padouchem a policajtem. Jestli něco na tomhle filmu opravdu funguje, pak jsou to scény mezi rasistou Gahanem a detektivem Cellou. Vincent D´Onofrio kontra Bruce Willis znamená herecký koncert. Pohledy plné napětí, nenávisti, ale i respektu k protivníkovi.. Neuvěřitelně spolu fungují!

2. Romantickou linku. Ve filmu to zajiskří mezi hasičem Jeremym a krásnou policistkou Durhamovou (Rosario Dawson), která pracuje spolu s Cellou v programu na ochranu svědků a dá Jeremymu nalévárnu ze střílení.

3. Sympatickou zápletku. V jednoduchosti je síla. Bylo natočeno mnoho filmů, kdy se obyčejný člověk připlete náhodou do situace, která mu změní život a nakonec ho donutí vzít do ruky zbraň a bránit se. Přesto toto základní schéma stále skvěle funguje i tady.

Zajímavosti:

  • Bruce Willis vytvořil hereckou dvojici s Rosario Dawson už ve filmu Sin City – město hříchu (2005). Tentokrát hrají kolegy policisty.
  • Tvůrci filmu Nezahrávej si s ohněm (v originále Fire with fire) ctí žánr a moc neriskují. Postavy obsazují vzhledem k jejich „škatulce“, nikdo nijak nevybočuje. A tak se objeví zloduši Vinnie Jones nebo Julian McMahon a hlavní padouch je tentokráte obzvlášť slizký Vincent D´Onofrio.
  • Někdo se může ptát, proč roli ve filmu přijal Bruce Willis. Po spravedlnost se pídícího a přitom drsného policistu si zahrál už mnohokrát. Lákavý honorář? Vždyť ve stejném roce se objevil ve čtyřech dalších filmech. Anebo se mu líbil scénář a chtěl svým jménem filmu pomoct?
  • Zejména pro Ameriky znalé publikum může být matoucí, že se většina filmu odehrává v Kalifornii, ale točilo se výhradně v New Orleans v Lousianě

(tek)

Sdílejte článek
Štítky Amerika film Kalifornie Bruce Willis David Gahan Josh Duhamel Jaz Coleman Vincent D'Onofrio Vinnie Jones Julian McMahon

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.