ONLINE: Připomeňte si zásadní scény ze seriálu Polda

Hlavní postavou úspěšného seriálu Polda je poručík Michal Bříza (David Matásek), který se po dvaceti letech dlení v kómatu vrací zpátky do služby. Připomeňte si jeho nový začátek v nej scénách.

Svět se za dobu, kterou hlavní hrdina prospal v kómatu, hodně změnil: manželka ho opustila, dcera si ho nepamatuje a starý parťák je teď jeho nadřízeným. Připomeňte si Poldu v nej scénách ze seriálu.

Michal Bříza se probudil v budoucnosti. Dotykové telefony, sociální sítě, elektromobily, testy DNA, ale i všudypřítomné zákazy kouření nebo kávovary na kapsle jsou na běžném dením pořádku.

Trochu Schimanski, postava která všechny štve

„David Matásek vystupuje v seriálu v poloze, v jaké ho nikdo neznáme: macho detektiv, takový český Schimanski. Je to ten typ postavy, která všechny štve a na tom má založenou svou existenci,“ řekl během představení podzimního programového schématu novinářům programový ředitel TV Prima Roman Mrázek.

Seriál bez flashbacků s vtipně doladěnou hudbou

Tvůrci seriálu Polda nepracovali s flashbacky do minulosti hlavního hrdiny. „Formát seriálu se zásadně vyhýbá politickým odkazům a při rýsování charakteru hlavního hrdiny pracuje pouze s popkulturními změnami, které se za posledních 20 let odehrály – technologie, stereotypy ve vnímání menšin či pohlaví, hudební žánry, filmové hity, celebrity, móda, vkus.“

Pozornému divákovi určitě neunikne vtipná hudební dramaturgie, která využívá hity devadesátých let.

Jak se polda ze staré školy vypořádá s novým životem? Obstojí u psychotestů? A zvládne svůj první případ s novým kolegou? Na to vše odpoví premiérové díly detektivního seriálu Polda.

Prohlédněte si také všechny důležité hlavní hrdiny seriálu Polda v akci:

Hrají D. Matásek, I. Orozovič, O. Pavelka, L. Vlasáková, E. Maximova, J. Vyorálek, J. Kolesárová a další. Režie J. Fuit


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.