Bruce Willis jako ŠAKAL! Muž, který vraždí za 70 milionů dolarů

Šakal - upoutávka

Richard Gere bude coby bývalý terorista pomáhat policii s dopadením záhadného nájemného zabijáka Šakala. Zvládnou ale muži zákona trestanci se špinavou minulostí důvěřovat?

V policejním zátahu proti organizovanému zločinu v Rusku pomáhají ruským agentům i jejich američtí kolegové. Společně dopadnou a zabijí bratra nejhledanějšího mafiánského bosse Tereka Murada. Ten se rozhodne svého bratra pomstít. Chce dát Spojeným státům tvrdou lekci, aby se už nepletli do cizích věcí. A tak najme profesionálního vraha, opravdové eso, Šakala! Jeho úkol? Demonstrativně zastřelit šéfa FBI.

Existuje vůbec někdo, kdo může bezcitného, precizního a neomylného Šakala (Bruce Willis) zastavit? Vyhlášeného vrahouna totiž téměř nikdy nikdo nespatřil. Jeho pravou identitu zná pouze jiný zločinec – bývalý terorista z IRA Declan Mulqueen v podání sympatického Richarda Gera. Jenže Mulqueen právě sedí v chládku.

Rozhodne se zástupce ředitele FBI (Sidney Poitier) podstoupit riziko a využít Mulqueena? Šakal se už pouští do díla, objednává supervýkonnou zbraň a začínají za ním zůstávat první oběti…

Co vás určitě bude bavit?

1. Neuvěřitelné změny identity Šakala! Aby zůstal v anonymitě, mění vrah nejen převleky, ale i barvu vlasů. Z elegantního bruneta v padnoucím obleku se Bruce Willis promění na drsného platinového blonďáka, převleče se za prošedivělého poldu, ale i téměř zrzavého zabijáka s knírkem a hlavně vyzbrojeného speciálním kulometem.

2. I zločinci jsou jen lidé. Ale asi musejí sedět chvíli v kriminále… Náznak romantického vztahu prožije postava Richarda Gera. Jeho irský terorista se sblíží s ruskou agentkou Valentinou Koslovou. A je to opět Šakal, kdo počínající cit navždy zničí.

Věděli jste, že…

  • ... roli Šakala původně nabízeli Richardu Gerovi, ten ji však odmítl s tím, že chce hrát klaďase? Naštěstí! Bruce Willis je v roli neúprosného zlosyna opravdu výborný.
  • ... Richard Gere potřeboval speciální hodiny, aby dokázal napodobit pravý irský akcent?
  • ... oba hlavní herci natáčeli většinu scén odděleně? Na place se mockrát nesetkali. A tak když se viděli, ptali se prý z legrace jeden druhého: „Tak jak se vyvíjí tvůj film?“ nebo „Jak jde natáčení tvého filmu?“
  • ... tento film je remakem kultovního politického thrilleru Den Šakala, který byl natočen v roce 1973?
  • ... speciální zbraň, kterou si nechá Šakal vyrobit pro vraždu šéfa FBI, je napodobeninou ruského těžkého kulometu KPV? Ve skutečnosti však na tuto napodobeninu byl použit americký kulomet M2HB, ke kterému filmaři přidávali různé součástky, aby vypadal jako ruská zbraň.

Zajímá vás, jak to se Šakalem bylo doopravdy? Čtěte ZDE

Nenechte si ujít 125 minut napětí a zábavy! Thriller Šakal s Brucem Willisem a Richardem Gerem v hlavních rolích uvidíte v sobotu večer ve 21.50

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.