Gabriela Koukalová v seriálu Sestřičky: Ošklivý pád bez dublérky!

Vážná nehoda při tréninku, rychlý převoz do nemocnice a strach o další kariéru. Takový osud čeká v pondělí ve 20:15 na Primě Gabrielu Koukalovou v seriálu Sestřičky, kde hraje samu sebe na vrcholu své kariéry – tedy sponzory obletovanou biatlonistku v aktivním tréninku, během kterého dojde k děsivému pádu. A zatímco Gabrielina herecká parťačka Amélie Pokorná na natočení dramatické scény na kolečkových lyžích využila dublérku, Gabriela si filmový pád vyzkoušel

Hned ve dvou nových disciplínách mohou dnes diváci televize Prima vidět bývalou biatlonistku Gabrielu Koukalovou. Opět zazáří jako moderátorka pořadu SHOWTIME a hned poté prokáže herecký talent v seriálu Sestřičky. Tam si zahraje samu sebe a stejně jako v osobním životě i v seriálu jí scenáristé předepsali pořádné drama!

Ošklivý pád a silná bolest, s takovou úlohou se musela Gabriela Koukalová před seriálovými kamerami poprat. A rozhodně měla z čeho čerpat, pádů při tréninku za svoji biatlonovou kariéru zažila nespočet. „Na biatlonu není nejtěžší fyzická bolest. Na tu si zvyknete a po nějaké době ji vůbec necítíte. Daleko obtížnější pro mě bylo zvládnout tlak, který byl obrovský a trval několik let. I moje tělo mělo svoji životnost. Je to tak, jak to má být teď,“ přiznala Koukalová.

Podívejte se na scénu ze seriálu Sestřičky:

I když Gabriela kouká raději dopředu, Sestřičky jí připomněly minulost. Natáčení ji totiž přivedlo do míst, kde potila krev a kam už se po skončení kariéry nechtěla nikdy vrátit. „Nakonec jsem ale byla ráda, že první natáčecí den proběhl v místech i v situacích, které znám. Z ateliéru jsem měla větší strach. Překvapilo mě, že vypadá jako skutečná nemocnice. Musím říct, že mě to moc bavilo, snad jsem si neuřízla ostudu,“ smála se po natáčení Gabriela Koukalová. A to se rozhodně nestalo. Zapovězené místo jí totiž paradoxně dalo jistotu. „Tady jsem zažila spoustu těžkých i hezkých chvil. Od dvou let jsem se tu učila lyžovat. Jen co jsem se naučila chodit, naši mě tu zkoumali, jestli jsem vhodný adept na lyžování. Před třemi lety jsem si řekla, že sem už v životě nevkročím. Je to poprvé, co jsem se sem dostala od konce kariéry,“ přiznala Koukalová v tréninkovém středisku biatlonistů v Jablonci nad Nisou s tím, že fyzické vyčerpání není to, co jí stadion bolestně připomněl.

„Je to moje první větší herecká zkušenost, první s dialogy. A musím říct, že je to zajímavé řemeslo, díky kterému si člověk může vyzkoušet mnoho profesí. Já jsem byla zvyklá na monotematické činnosti, herectví je v mých očích proto hodně zajímavé. Kdyby přišla nějaká další nabídka, asi bych ji neodmítala,“ přiznala Gabriela Koukalová po prvním natáčecím dni. V tu chvíli ještě netušila, že záhy přijde nabídka vyzkoušet si další novou disciplínu: moderování pořadu SHOWTIME na Primě a CNN Prima NEWS.

Obsazení Gabriely Koukalové do Sestřiček mělo svůj důvod. Její životní příběh byl totiž inspirací tvůrcům Sestřiček pro vznik seriálové postavy Andy, mladé nadějné biatlonistky, jejíž představitelkou je patnáctiletá Amélie Pokorná. Talentovaná herečka kvůli roli podstoupila tvrdou přípravu na kolečkových lyžích pod vedením Michala Šlesingera. „Je to strašně těžké. Už dvakrát jsem se vysekala tak, že mám na nohou jizvy. První dny tréninku byly strašně náročné, trénovali jsme za každého počasí, v dešti, v zimě, ve vedru,“ vzpomíná na těžké začátky Amélie. Gabriela Koukalová ji ale chválí: „Je skvělá, když si lehá do polohy při střelbě, vůbec bych nepoznala, že není profík. Měla to dokonale naučené, říkala jsem jí, že by si to mohla zkusit i profesionálně.“

Setkání s předobrazem své seriálové postavy bylo pro půvabnou mladou herečku splněním snu. „Je to pro mě velká čest, ale i stres. Přece jenom tvářit se jako dokonalá biatlonistka, když tu skutečnou máte za zády, není jednoduché. Ale moc si vážím toho, že jsem se mohla s Gabrielou Koukalovou potkat, je skvělá, pomáhala mi,“ přiznává Amélie Pokorná.

Seriál Sestřičky sledujte v pondělí ve 20:15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.