Biatlonistka Gabriela Koukalová, herec Otakar Brousek a psychoterapeut Aleš Kuda se představí v Show Jana Krause

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 9. května ve 21.35 na Primě

Gabriela Koukalová – hvězda českého biatlonu, která letos ohlásila konec kariéry a při té příležitosti napsala knihu. Gábina zažila slávu, úspěchy, medaile. Ale taky spoustu okamžiků, o kterých dosud nikomu neřekla. O některých proto, že se bála, o dalších proto, že se styděla. Teď je poprvé odhalila ve své biografii.

CO ČEKÁ GABRIELU KOUKALOVOU DÁL PODLE ASTROLOŽKY?

Ve svých pocitech šla na dřeň. V knize popisuje nejen velké výhry, ale i to, co se skrývá za nimi. Třeba desítky probrečených nocí, spory s rodiči a trenéry, ne vždy ideální atmosféra v týmu nebo těžká nemoc, kterou před světem dlouho tajila.

Neuvěřitelných deset let trpěla poruchou příjmu potravy.

Gabriela je vůbec nejlepší biatlonistka naší historie: reprezentantka Česka, celková vítězka Světového poháru, dvojnásobná stříbrná medailistka ze ZOH 2014, mistryně světa ve sprintu, stříbrná z vytrvalostního závodu a bronzová ve stíhacím závodu z Hochfilzenu 2017, světová šampionka ve smíšené štafetě, držitelka stříbra z vytrvalostního závodu v Kontiolahti 2015.

Ve Světovém poháru dokázala vyhrát 17 individuálních závodů. V roce 2017 se stala prvním biatlonistou, který vyhrál anketu Sportovec roku. Popáté se umístila v elitní desítce nejlepších českých sportovců.

Otakar Brousek ml. – herec, který je součástí slavného hereckého rodu Brousků, má za sebou řadu televizních a především divadelních rolí. V angažmá v Městských divadlech pražských se stal jedním z nejvýraznějších představitelů konverzační komedie. Nyní mj. působí v pražském Vinohradském divadle, kde měla nedávno premiéru hra Sňatky z rozumu, které proslavil seriál z konce šedesátých let. „Je to vlastně leporelo. Ta sága, kterou napsal pan Neff, je samozřejmě obsáhlá, muselo se to upravit, abychom se vešli do jednoho představení. Scénky jsou krátké, a tím pádem i naše role,“ vysvětluje Otakar Brousek ml., který se zde objevuje hned v několika úlohách. „Role jsou malé, krátké, úderné. V první půlce hraji asi tři postavy, v druhé také. Hraji třeba docenta filozofie Schönfelda, který prodává usedlost Preclíkářku,“ popisuje herec. Diváci, kteří mají televizní seriál v paměti, si prý přijdou na své. „Určitě je to podobné, už jenom kostýmy a výpravou. Ale myslím si, že evokujeme nejen seriál, ale i tu dobu,“ říká Otakar Brousek ml.

Otakar Brousek ml. byl v Show Jana Krause už v roce 2015, podívejte se na video:

Diváci ho aktuálně znají i ze seriálu Ohnivý kuře, který se týká gastronomie. Má k ní nějaký vztah? „S gastronomií jako takovou moc nepřijdu do kontaktu, ale už do ní začínám kecat. Já totiž vařím rád. No, vlastně když chci mít teplé jídlo, musím si ho uvařit. Moje žena totiž nerada vaří,“ prozrazuje Otakar. Odmítá, že by se v jejich herecké rodině tradovaly nějaké rady a „fígle“ týkající se profese. „Jedna věc o herectví se ale u nás v rodině přece jen říká už od nepaměti: herectví je dřina, dřina, dřina! A možná jednou za deset let nastane zázračná konstelace, kdy se sejde dobrá hra, obsazení, režisér a diváci, a pak nastává konečně ta správná odměna za tu dřinu, dřinu, dřinu,“ dodává.

Aleš Kuda – adiktolog a psychoterapeut, který v oblasti léčby závislosti působí od roku 1994. V roce 1996 zakládal první doléčovací centrum pro závislé u nás. Založil terapeutickou komunitu pro závislé a několik let působil jako její odborný ředitel. Dlouhodobě působí jako supervizor programů pro závislé a věnuje se problematice závislosti na kokainu. Závislost nebo závislostní chování se podle něj netýkají jen samotného závislého člověka, ale i jeho nejbližšího okolí. „Partneři závislých někdy závislost nevědomě podporují,“ říká Aleš Kuda. „Když je třeba manžel závislý, tak je svým způsobem slabší, žena o něj pak může pečovat a paradoxně jí to vyhovuje, protože kdyby on neměl máslo na hlavě, ona by nad ním neměla takovou moc,“ popisuje jednu z možných podob spoluzávislosti psycholog.

Podle něj rodiny závislostním chováním mnohdy velmi trpí, ovšem toto chování je může také do jisté míry spojovat. „Někdy, když se člověk začne léčit ze závislosti, a tak nějak vnitřně vyroste, tak najednou začnou partnerské problémy,“ dodává. Samostatnou kapitolou v tématu spoluzávislosti jsou prý mezigenerační vztahy. Problémové chování může tmelit rodinu nebo jí neoddělitelně prostupovat po několik generací. „Zvláštní situace může nastat, když mladý člověk projde léčbou závislosti, přijde domů a chce po rodičích, aby se svým nadměrným pitím začali také něco dělat.“

Bavte se premiérově se Show Jana Krause ve středu ve 21.35 na Primě.

Podobné články

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.