Nejsem hospodyňka, květiny mi vždycky chcípnou, přiznává herečka Tereza Bebarová

Herečka, dabérka a moderátorka Tereza Bebarová se nikdy netajila tím, že se nebojí zkoušet nejrůznější trendy zdravého životního stylu. V tomto přístupu ji podporuje i její dlouholetý přítel. Nejen o tom, proč nejsou manželé, jak je na tom s vařením a jak prožívala zavřená divadla během karantény, se rozpovídala v Show Jana Krause.

Trojnásobná držitelka Ceny Františka Filipovského za dabing nebo vítězka Cen Thálie. I těmito tituly se může pyšnit televizní a divadelní herečka Tereza Bebarová. Kromě profesního života se ale snaží dostatek času věnovat i tomu osobnímu. Společně se svým dlouholetým partnerem, scenáristou Ivanem Kotmelem, s nímž má dcery Klaudii a Sofii, tvoří moderní pár a díky své odvaze experimentovat se jeví jako průkopníci rozmanitých trendů zdravotního životního stylu.

Lidé si nás zaškatulkovali jako alternativní

Podle vlastních slov totiž většinu věcí, které přicházejí do módy, mají oni už dávno vyzkoušené. „Teď je kupříkladu v módě dělat všechno zdravě, což my už máme za sebou. Byli jsme asi deset let vegetariáni, ovšem v průběhu svého druhého těhotenství jsem najednou dostala chuť na maso,“ přiznala Bebarová s tím, že si ale vždycky vybírají jen to, co jim vyhovuje. Nejen kvůli zalíbení ve zkoušení nejrůznějších trendů si lidé rodinu Bebarové údajně zaškatulkovali jako alternativní. „To asi vzniklo z toho, že žijeme v domě a ne v činžáku, že žijeme zdravě, že rádi chodíme bosí, což je teď mimochodem také moderní,“ vysvětlila.

V nedávném rozhovoru pro Český rozhlas zároveň přiznala, že dřív to se zdravou životosprávou doháněla do extrému. „Když se cokoli přežene do absurdna a nedodržuje se zdravá střední cesta, je to špatně. Odmítala jsem kdysi pečení s tím, že je nezdravé. Uvědomila jsem si ale, že tom to vůbec není. Je to o hlavě, o tom, jak jsem na tom se stresem a jestli jsem šťastná. Jestli si k tomu dám jednu buchtu navíc, není podstatné,“ svěřila se herečka.

S partnerem nám pomohlo říkat si pravdu

Na téma pečení a vaření narazil ve své show i moderátor Jan Kraus. Na jeho dotaz, jak je na tom s kulinářským uměním, současná protagonistka vlastního pořadu o vaření sebekriticky přiznala, že se sice snaží udržovat teplo domova, ale není to úplný ideál. „Nejsem hospodyňka. Neumím se kupříkladu postarat o kytky, vždycky mi chcípnou,“ řekla na rovinu.

Co jí však očividně kvete a prospívá, je její vztah. O svém partnerovi, s nímž je už od studia na konzervatoři, tvrdí, že je to muž snů. „Jsme spolu od našich sedmnácti let a máme v podstatě společné dětství. Za ty roky už jsme si prožili všechno možné, včetně mnoha krizí. Po nich jsme si řekli, že si začneme říkat pravdu, což nám velice pomohlo,“ prozradila herečka a na vysvětlenou, proč se ještě nevzali, dodala: „Jedno ruské přísloví říká, že lidé spolu mají sníst tři kopky soli, což se mi moc líbí, protože to nemá být celou dobu jen idyla, a ani to nejde.“

V krátkém rozhovoru pro sociální sítě Show Jana Krause také upřímně podotkla, že zavření divadel kvůli opatřením proti šíření koronaviru jí vůbec nevadilo. „Shodou okolností jsem na mateřské, takže tak jako tak téměř nehraju. Jsem doma, uspávám děti. Pro ty, které divadlo živí, je to samozřejmě nepříjemné. Já si ale nemůžu stěžovat, protože jsme měli spoustu času věnovat se dětem a vymysleli jsme spoustu věcí během karantény,“ uvedla s tím, že největší vzácností je pro ni momentálně odpočinek: „Moje malé dítě je hrozně akční a já bych si třeba ráda na chvíli, aspoň na deset minut, lehla na zahradě na lehátko. To bych si moc přála.“


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.