Show Jana Krause: herečka uvyklá na nešťastné lásky, zabydlování Prahy a italské hodování s bloggerkou desetiletí

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Eva Holubová, primátor Prahy Zdeněk Hřib a bloggerka Marta Kučíková. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 17. dubna ve 21.35 na Primě.

Na návštěvě u Jana Krause se skoro jako doma jistě bude cítit jeho dlouholetá kamarádka a kolegyně, oblíbená filmová a divadelní herečka Eva Holubová, o které hned zkraje prozradí, že své dovolené tráví na Sicílii, kde si pořídila dům. „Nevím, kdo je tam capo di tutti,“ komentuje to Eva Holubová, „místní říkají, že je to někdo, do koho bych to neřekla. Je tam jeden takový blázen, který si pořád hvízdá melodie z Kmotra, tak mě napadlo, že by to mohl být on. Každopádně členové rodiny mají rádi cizince, dokud se jim nepletou do stavitelství, do obchodu s bílým masem a do drog, což jsou všechno oblasti, který mě nebavěj, takže jsem úplně v pohodě.“ Místní kavárník se prý navíc jmenuje Palumbo, což sicilsky znamená „holub“, a tak má herečka pocit, že již zapadla, a cítí se tam moc dobře.

Podívejte se, co dělá Evě nějvětší radost, a co ji naopak štve:

Jan Kraus prozradí divákům také to, že Eva Holubová nedávno oslavila kulaté narozeniny, a spolu s přáním jí předává také malý dortík. „No bylo mi šedesát, no,“ připouští a vzpomíná: „Já jsem byla docela klidná, jak se mi blížila ta šedesátka, než mi Klepl, který měl šedesát o rok dřív, řekl, že je to velká změna a pozoruje, že ztratil testosteron, díval se prý na pořad pro ženy, kde o tom mluvili. Tím mě tedy znervózněl. Jenže dávali dokument Život začíná až po stovce o paní ze Švédska, které je 102 let a která je velmi čilá, učí sedmdesátileté babky pracovat s počítačem a tak, a do toho mi naše poradkyně na metabolic balance potvrdila, že je to možné, protože se lidské buňky mohou vyvíjet do 140, takže nejsem ještě ani za půlkou!“ Se smíchem pak dodává, že se jinak moc nepozoruje, neboť na pětačtyřicet vypadala už od patnácti. To se ovšem její hostitel pokusí vyvrátit a ukáže starou fotografii z jedné divadelní pouti, na kterých Eva kdysi vystupovala a kde jí to moc sluší.

„Moje dcera Karolína mi taky pořád říká, jak jsem byla krásná, ale proč to teda tehdy neříkal nikdo okolo… Co všechny ty nešťastný lásky?“ směje se herečka. A jací teda byli její muži? „Bylo to tak: byl zástup krásných mužů, které jsem milovala já. A pak pár sympatických, spíš takových troubů, kteří milovali mě. Ale já jsem zjistila, že je mi líp spíš s těmi krásnými, i když nejsem milována, než s tím blbečkem, který mě miluje, ale s kterým se nudím. Takže jsem si zvykla na nešťastné lásky.“

Dalším hostem bude pražský primátor Zdeněk Hřib a člen České pirátské strany, který přinesl svému hostiteli jako dárek malý stromek lípy velkolisté, v duchu myšlenky, již prosazují, a sice vysázet v Praze až milion stromů. „Já sám jsem jich už několik zasadil, například dnes jsem jeden sázel v botanické zahradě,“ říká politik.

Podívejte se, za co by se Zdeněk v politice pochválil:

Dále se snaží vysvětlit kauzu sledování elektroměrů, která rozvířila mezi politiky atmosféru na pražském magistrátu. „Zřejmě došlo k nějakému nepochopení, protože my jsme určitě nikdy neplánovali sedovat, které konkrétní byty mají kolik na elektroměru. My jsme plánovali udělat anonymizovanou analýzu dat, která už jsou vlastně shromážděná, a podle toho odhadnout, kolik je v Praze prázdných bytů. Hrubým odhadem je to 30 procent.“ To ovšem stejně nevyřeší krizi dostupného bydlení, aby si ho mohli dovolit normální lidé, která je prý pro něj nyní zásadní. „Využití brown fieldů v širším centru Prahy, lepší správa bytů v majetku města, těch neopravených je asi kolem dvou tisíc, a podpora družstevního bydlení, od které si dost slibuju,“ vyjmenovává možnosti pan primátor, přičemž se snaží obhajovat princip družstevního bydlení, které Jan Kraus dost zpochybňuje. „Myslím, že je to u nás vcelku zažité a funguje to i v zemích okolo nás.“

Zdeněk prozradil, jaké největší výzvy Prahu do budoucna čekají:

Dále vysvětluje probíhající proces urbanizace, resp. stěhování obyvatelstva do měst s tím, že v roce 2050 se očekává, že dvě třetiny obyvatel budou bydlet ve městech. „Města na západ od nás se s tímto problém vypořádávají vcelku úspěšně, takže předpokládám, že se to podaří i nám,“ neztrácí optimismus. „Praha má zatím rezervy, které vidím především na těch brown fieldech, kde by se ještě mohly ubytovat statisíce lidí, pokud se to dobře uchopí.“ A na jaké další výhody plynoucí z vlády Pirátů se Pražané mohou těšit?

Příjemnou atmosféru dnešního večera uzavře bloggerka desetiletí a autorka bestsellerů Marta Kučíková, která píše o životě ve dvacetitisícovém městečku v horách v severní Itálii, kde bydlí již patnáct let. „My žijeme na okraji, je to svým způsobem taková díra,“ doplňuje a předává Janu Krausovi tašku plnou místních pochoutek i své dvě knihy.

Marta povídá o tom, jak ji napadlo psát blog:

Na vysvětlenou pak dodává: „Můj manžel je Čech, původem z Frýdku-Místku, já jsem z Telče a žili jsme se dvěma dětmi v Praze na sídlišti. Jeho italský kamarád ho léta přemlouval, aby šel pracovat do Itálie, do podhůří, protože tady u nás se vede takový hektický život. Tak jsme zvažovali, že bychom tam na rok dva šli… nakonec je z toho nynějších patnáct let…“ Jak došlo k tomu, že paní Marta začala psát? A chtěla by v Itálii dožít?

To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

SLEDUJTE SHOW JANA KRAUSE ONLINE!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.