zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Elena (48): S takovou vervou jsem hledala lásku, až jsem zůstala sama

Někdy to s láskou prostě nevyjde
Autor: istock.com Někdy to s láskou prostě nevyjde
anna kopečková , Vydáno: 06.02.2021
I když se někdy člověk snaží, seč mu síly stačí, stejně se nemusí dobrat šťastného konce. A bohužel to platí, i pokud jde o lásku.

reklama

Zřejmě jsem příliš četla zamilované romány, na kterých by měla stát jasná výstraha – číst na vlastní nebezpečí, takhle to totiž v životě nechodí. Muže jsem si po celou dobu příliš idealizovala, svojí bodrou povahou a měkkým srdcem je spíše odpuzovala či jim snad byla k smíchu. Ač se někdy člověk snaží, seč mu síly stačí, i přesto se nemusíte dočkat šťastného konce. Mé zítřky zřejmě budou mít spoustu přívlastků, ale o tom jednom z nich už dávno vím, budou osamělé.

Začátky nebyly růžové

Doma mi předkládali, že ze všeho nejvíc mám být hodná. Smát se od ucha k uchu, i když to zrovna nejde, pomáhat druhým spíš než myslet na sebe, a hlavně dělat to, co je potřeba, než to, co by si člověk opravdu přál. Teď, když to vidím zpětně, není to kdovíjaký základ pro spokojený život. Možná bych měla vinit rodiče, avšak ti praktikovali jenom ty zásady, které sami znali. O duševní blaho nikomu doma nešlo, připadalo mi, že naši, ačkoli by se rozdali všem a jim samotným nezůstalo nic, tak snad emocím a citům vyhlásili stop stav.

Mé první milostné pokusy nebyly zrovna ukázkové. Dlouho jsem čekala na toho tzv. prince, který by byl tím prvním. Už můj pozdní věk v té době byl druhým řekněme k smíchu. Bylo mi tehdy 27, já vím, nic co by stálo za řeč. Ale dát tu svoji premiéru nějakému troubovi, co se mihl kolem, mi přišlo postavené na hlavu. Zázrak se ale stejně nekonal. Já ze sexu moc neměla, milý měl a doteď vlastně nechápu, proč jsou všichni po něm jako zbláznění.

Příběh Kristýny (35): Chtěla jsem krásného prince a lásku jsem našla úplně jinde

Kristýna (35): Chtěla jsem krásného prince a lásku jsem našla úplně jinde

S láskou to bylo na dlouhé lokty a happyend stejně nikde

Další láska mě považovala jen za zdroj občasného pobavení, já lítala na obláčku lásky, on chtěl jen zabít čas. A tak jsem praktikovala to, co mě učili rodiče – dávala jsem vše, co jsem měla, bez ohledu na to, co mi bylo vráceno, i když to bylo to bolestné nic. Třetí mužský na mně finančně parazitoval, až jsem málem přišla o střechu nad hlavou. Na čtvrtý pokus dát srdce všanc se už necítím, protože dostat další ťafku od života vážně nepotřebuji. Zřejmě by mě dostala na úplné dno.

Bude to takhle napořád?

Vždycky jsem si moc přála děti, ty ale mít vzhledem k pokročilému věku nebudu. Nemám ani na to, abych si našla a udržela mužského, co za to stojí a není to ničema. Přemítám o životě, listuji stránkami minulosti ve své paměti a říkám si: Nejsem tady tak trochu zbytečně? V profesním životě nijak neexceluji, s láskou je to o ničem a dobrých kamarádů je taky poskrovnu.

Ptám se, kde jsem pochybila, co jsem udělala špatně a zda je vůbec možné se z tohoto začarovaného kruhu věčné smůly dostat ke štěstí a spokojenosti. Sama si tím ale nejsem jistá. Třeba si každý člověk luxus v podobě životní radosti nezaslouží a karta osudu prostě padla na mě.

Elena

Těhotenství rozhodně nebylo plánované

Karolína (29): Naletěla jsem sukničkáři, láska ale dokáže zázraky!

reklama

Související témata: láska , nešťastná láska , životní příběh , příběh čtenářky , odpuštění

reklama

Přečtěte si také

reklama