Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Elena (48): S takovou vervou jsem hledala lásku, až jsem zůstala sama

Vydáno: 16.02.2016, Martina Hrušková
Někdy to s láskou prostě nevyjde

Elena (48): S takovou vervou jsem hledala lásku, až jsem zůstala sama

Zřejmě jsem příliš četla zamilované romány, na kterých by měla stát jasná výstraha - číst na vlastní na bezpečí, takhle to totiž v životě nechodí. Muže jsem si po celou dobu příliš idealizovala, svoji bodrou povahou a měkkým srdcem je spíše odpuzovala či jim snad byla k smíchu. Ač se někdy člověk snaží, seč mu síly snaží, i přesto se nemusíte dočkat šťastného konce. Mé zítřky zřejmě budou mít spoustu přívlastků, ale o tom jednom z nich už dávno vím, budou osamělé.

Začátky nebyly růžové

Doma mi předkládali, že ze všeho nejvíc, mám být hodná. Smát se od ucha k uchu, i když to zrovna nejde, pomáhat druhým dřív, než myslet na sebe a hlavně dělat to, co je potřeba, než to, co by si člověk opravdu přál. Teď, když to vidím zpětně, není to kdovíjaký základ pro spokojený život. Možná bych měla vinit rodiče, avšak ti praktikovali jenom ty zásady, které sami znali. O duševní blaho nikomu doma nešlo, připadalo mi, že naši, leč by se rozdali všem a samotným nezůstalo nic, tak snad emocím a citům vyhlásili stop stav.

Mé první milostné pokusy nebyly zrovna ukázkové. Dlouho jsem čekala na toho tzv. prince, který by byl tím prvním. Už ten pozdní věk v té době byl druhým řekněme k smíchu. Bylo mi tehdy 27, já vím, nic, co by stálo za řeč. Ale dát tu svoji premiéru nějakému troubovi, co se mihl kolem, mi přišlo postavené na hlavu. Zázrak se ale stejně nekonal. Já ze sexu moc neměla, milý měl a do teď vlastně nechápu, proč jsou všichni po něm jako zbláznění.

S láskou to bylo na dlouhé lokty a happyend stejně nikde

Další láska mě považovala jen za zdroj občasného pobavení, já lítala na obláčku lásky, on chtěl zabít čas, protože v životě dvakrát úspěchu nepobral. A tak jsem praktikovala to, co mě učili rodiče, dávala jsem vše, co jsem měla. Bez ohledu na to, co mi bylo vráceno, i když to bylo to bolestné nic. Třetí mužský na mně finančně parazitoval, až jsem málem přišla o střechu nad hlavou. Na čtvrtý pokus dát srdce všanc se už necítím, protože dostat další ťafku od života vážně nepotřebuji. Zřejmě by mě dostala na úplné dno.

Vždycky jsem si moc přála děti, ty ale mít vzhledem k pokročilému věku nebudu. Nemám ani na to, abych si našla a udržela mužského, co za to stojí a není to ničema. Přemítám o životě, listuji stránkami minulosti ve své paměti a říkám si, nejsem tady tak trochu zbytečně? V profesním životě nijak neexceluji, s láskou je to o ničem a dobrých kamarádů je taky poskrovnu.

„Ptám se, kde jsem pochybila, co jsem udělala špatně a zda je vůbec možné se z tohoto začarovaného kruhu věčné smůly dostat ke štěstí a spokojenosti. Sama si tím ale nejsem jistá. Třeba si ne každý člověk luxus v podobě životní radosti nezaslouží a karta osudu prostě padla na mě,“ stýská si Elena, která nad psaním svého příběhu měla možnost probilancovat svůj život.

Eleno, za redakci PRIMA ŽENY vám ze srdce přejeme jen to nejlepší. Pokud vás prozatím nepotkala ta pravá láska, věřte, že na vás ten pravý čeká. Někde určitě, jen je potřeba štěstěnu naklonit na svoji stranu třeba tím, že s láskou začnete prvně sama u sebe.

Reklama
Článek je zařazen v: láska, Opuštěná, nešťastná láska, životní příběh, příběh čtenářky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama