Příběh Jany: Mám šťastné manželství, i když je mi můj muž možná nevěrný

Zkušenost a poznání jednoho páru mě naučily dívat se na nevěru jinak. Asi pro někoho budu blázen nebo ten, kdo nemiluje, ale já jsem tak šťastná a odpadlo mi mnoho starostí, trápení a probrečených nocí. Hádky s manželem jsou ty tam a jsme spokojeni nejvíc za celých 6 let manželství!

Když jsem prožívala svůj první vážný vztah, byla jsem hodně žárlivá. V žárlivosti mě utvrzovaly i důkazy, které jsem si postupně, až fanaticky zjišťovala. Mobilní telefon i e-mail jsem příteli prohlížela neustále.

Sebemenší změna v chování mi zase nasazovala brouka do hlavy. Byla jsem až posedlá zjišťováním, kde co kdy dělá. Pokaždé, když řekl, že někam jde, nevěřila jsem mu. Hned jsem si říkala, že mi lže, že jde za nějakou jinou.

Nenáviděla jsem se za své chování, za svou posedlost i za to, že jsem si až moc dobře uvědomovala, že tímto chováním ho možná do náruče jiné ženy spíš vháním.

Tajemství spokojeného vztahu

Přítel mě na jedné firemní akci seznámil s kamarádem a jeho přítelkyní. Petr a Lenka byli o dost starší, než jsme byli my. Zkušení a tak šťastní. Láska mezi nimi zářila i po dvacetiletém manželství a já si říkala, že on je určitě věrný, proto jsou tak šťastní. Nevím, jestli se přítel tenkrát svěřil s tím, co mu vyvádím, ale při jedné návštěvě nám Petr s Lenkou přiblížili jejich soukromí.

Jak na sebe ze začátku také žárlili, ale pak si uvědomili, že jim to nestojí za to, aby si ničili vztah. Měli mezi sebou dohodu, která mi tenkrát přišla nepředstavitelná, ale u nich fungovala. Každý měl svoji volnost v sexuálním vztahu. Měli jasná pravidla, která oba dodržovali. Bezpečností počínaje a „bez závazků“ konče. Přestali mezi nimi zbytečné hádky.

Na jednu stranu mi to přišlo divné, na druhou stranu jsem viděla, že mezi nimi ta láska je. Láska, tolerance, štěstí. Můj vztah s přítelem už byl ale hodně narušený a přišlo mezi nás mnoho jiných okolností, možná jsme na to nebyli ještě připravení. Takže jsme se rozešli.

Hádky kvůli žárlivosti

Po čase jsem potkala svého manžela. Začátky byly také plné žárlivých scén. Po každé zbytečné hádce jsem si vzpomněla na Petra a Lenku. Jak oni byli šťastní a bez zbytečných hádek… Kolikrát jsem přemítala o tom, že většina hádek je právě kvůli mým žárlivým scénám. Kvůli představám, co se mi rodí v hlavě, když manžel odchází na pivo.

Zachránit manželství a rodinu

Po jedné dost velké hádce a ošklivých slovech manžela, že v tomhle žít už nebude, jsem si řekla dost! Chci přijít o manžela? O rodinu? Co je pro mě důležitější?? Věrnost, nebo spokojená rodina, kde zůstaneme všichni pohromadě?

Trvalo to trochu déle a začátky byly těžké. Mockrát jsem zatínala zuby doma na gauči a říkala jsem si, že jsem možná moc naivní. Ale vyplatilo se. Nevím, jestli manžel někdy volnosti ve vztahu využil, nepátrala jsem po tom. Já jsem ji nevyužila nikdy, i když manželovi to neříkám. Možná si sebe na jednu stranu víc vážíme, protože se nemáme tak jistí. Jsem mnohem šťastnější, i když možná podváděná. Ale doma nám to klape.

Naučila jsem se nebýt majetnická, vážím si toho, že manžel je skvělým tátou. Co na tom, že si někde ukojí své mužské potřeby? Vždyť vím, že se pokaždé vrátí ke mě domů. Do spokojené rodiny, kde není dusno. Kde nemusí vysvětlovat ani to, co neudělal. A já? Jsem ráda, že jsem to dokázala, a i když někomu přijdu divná, nevadí mi to. Mám šťastnou rodinu. A v dnešním světě plném jiných starostí k řešení jsem ráda, že jsem se jedné zbytečnosti zbavila.

Jana H.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.