Odešel za milenkou? Dost možná ho budete mít brzy zpátky

Je už to tak trochu klišé – je mu padesát a odešel za milenkou. Bohužel, opravdu se to stává, a za výjimku to vskutku považovat nelze.

Všichni víme, že se to jmenuje syndrom zavírajících se dveří. Muž ve zmíněném kritickém věku cítí úzkost, že už má nejlepší roky daleko za sebou a že lepší už to nebude. Zoufale hledá důkaz, že tomu tak není, že stále ještě může zažít fascinující dobrodružství, nejlépe v podobě krásné dívky, která jako by byla zárukou věčného mládí.

Milenčiny výhody

A nic si nenalhávejme, pokud je takový pán relativně dobře situovaný, dosáhl určitého postavení a je-li dostatečně charismatický (o což se v součtu postarají šediny, životní zkušenosti a naditá peněženka), pak svou múzu pravděpodobně nalezne.

Ta má oproti stárnoucí manželce zpočátku bezpočet výhod: je takzvaně neokoukaná, mnohem mladší, bezstarostná, sebevědomá, veselá, nepoznamenaná prohrami. Je radost být v její společnosti, protože co vlastně čeká záletníka doma: pláč, výčitky, hysterické scény. A co čeká záletníka po boku milenky?

Příjemná večeře při svíčkách a vášnivá noc s přitažlivou ženou, která se zcela jistě nebude vymlouvat na bolesti hlavy. Co si záletník zvolí, je více než jasné.

Kam se poděla hrdost?

Nacházíte-li se právě v situaci opuštěné manželky, nepropadejte panice a obrňte se trpělivostí.

Pozor na unáhlené činy. Rozvést se můžete vždycky, spíše si položte otázku, stojí-li váš muž za to, abyste na něho přece jen zkusila počkat…

„A já si řekla, že mi za to stojí,“ vypráví paní Alena z Prahy. „Pravda, člověk by měl mít svou hrdost, ale na druhou stranu, můj muž byl a vždycky bude moje životní láska, o kterou se vyplatí bojovat. Bylo to strastiplné období, ale mně bylo v tu dobu už třiapadesát a životní hodnoty jsem měla srovnané. Řekla jsem si: Nebudu pálit mosty, co když se vrátí?“ Bylo to moudré rozhodnutí rozumné ženy. To se ovšem lehce řekne, že…

Stará a nepotřebná?

„Cítila jsem se hrozně,“ popisuje Alena svízelnou životní etapu. „Připadala jsem si stará, nepotřebná, odhozená do odpadkového koše. Naštěstí jsem chodila do práce a moje kolegyně je zároveň i moje velká kamarádka, a tak jsem se jí svěřila, občas jsme si o tom povídaly, a to mi pomáhalo.“ Uplynulo pět měsíců a manžel paní Aleny se skutečně vrátil domů. „Já prostě udělala to, co mi poradil můj psycholog,“ vypráví tato moudrá paní. „Největší zamilovanost vydrží tak 6 měsíců. Pak už mají muži tendenci vrátit se do bezpečného přístavu.“

„S manželem jsme o té věci zpočátku mluvili, pak jsem ale udělala tlustou čáru a už se k tomu nevracela. Jak jsem pochopila, věkový rozdíl asi pětadvaceti let mého muže naprosto vyčerpal. Mladá žena žila hekticky, měla spoustu přátel, každý večer chtěla chodit ven se bavit, a ta hudba, kterou poslouchala – prý hrůza! Manžel pochopil, že si koleduje leda tak o infarkt, a včas románek skončil,“ uzavírá paní Alena.

Mohlo by vás také zajímat:

-em-

Sdílejte článek
Štítky milenka láska milenec nevěra Sex vztahy zamilovanost podvod

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.