Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Odešel za milenkou? Dost možná ho budete mít brzy zpátky

Je už to tak trochu klišé – je mu padesát a odešel za milenkou. Bohužel, opravdu se to stává, a za výjimku to vskutku považovat nelze.
Vydáno: 10.03.2017
Odešel za milenkou? Dost možná ho máte brzy zpátky
Autor: istock.com Odešel za milenkou? Dost možná ho máte brzy zpátky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Všichni víme, že se to jmenuje syndrom zavírajících se dveří. Muž ve zmíněném kritickém věku cítí úzkost, že už má nejlepší roky daleko za sebou a že lepší už to nebude. Zoufale hledá důkaz, že tomu tak není, že stále ještě může zažít fascinující dobrodružství, nejlépe v podobě krásné dívky, která jako by byla zárukou věčného mládí.

Milenčiny výhody

A nic si nenalhávejme, pokud je takový pán relativně dobře situovaný, dosáhl určitého postavení a je-li dostatečně charismatický (o což se v součtu postarají šediny, životní zkušenosti a naditá peněženka), pak svou múzu pravděpodobně nalezne.

Ta má oproti stárnoucí manželce zpočátku bezpočet výhod: je takzvaně neokoukaná, mnohem mladší, bezstarostná, sebevědomá, veselá, nepoznamenaná prohrami. Je radost být v její společnosti, protože co vlastně čeká záletníka doma: pláč, výčitky, hysterické scény. A co čeká záletníka po boku milenky?

Příjemná večeře při svíčkách a vášnivá noc s přitažlivou ženou, která se zcela jistě nebude vymlouvat na bolesti hlavy. Co si záletník zvolí, je více než jasné.

Kam se poděla hrdost?

Nacházíte-li se právě v situaci opuštěné manželky, nepropadejte panice a obrňte se trpělivostí.

Pozor na unáhlené činy. Rozvést se můžete vždycky, spíše si položte otázku, stojí-li váš muž za to, abyste na něho přece jen zkusila počkat…

„A já si řekla, že mi za to stojí,“ vypráví paní Alena z Prahy. „Pravda, člověk by měl mít svou hrdost, ale na druhou stranu, můj muž byl a vždycky bude moje životní láska, o kterou se vyplatí bojovat. Bylo to strastiplné období, ale mně bylo v tu dobu už třiapadesát a životní hodnoty jsem měla srovnané. Řekla jsem si: Nebudu pálit mosty, co když se vrátí?“ Bylo to moudré rozhodnutí rozumné ženy. To se ovšem lehce řekne, že…

Stará a nepotřebná?

„Cítila jsem se hrozně,“ popisuje Alena svízelnou životní etapu. „Připadala jsem si stará, nepotřebná, odhozená do odpadkového koše. Naštěstí jsem chodila do práce a moje kolegyně je zároveň i moje velká kamarádka, a tak jsem se jí svěřila, občas jsme si o tom povídaly, a to mi pomáhalo.“ Uplynulo pět měsíců a manžel paní Aleny se skutečně vrátil domů. „Já prostě udělala to, co mi poradil můj psycholog,“ vypráví tato moudrá paní. „Největší zamilovanost vydrží tak 6 měsíců. Pak už mají muži tendenci vrátit se do bezpečného přístavu.“

„S manželem jsme o té věci zpočátku mluvili, pak jsem ale udělala tlustou čáru a už se k tomu nevracela. Jak jsem pochopila, věkový rozdíl asi pětadvaceti let mého muže naprosto vyčerpal. Mladá žena žila hekticky, měla spoustu přátel, každý večer chtěla chodit ven se bavit, a ta hudba, kterou poslouchala – prý hrůza! Manžel pochopil, že si koleduje leda tak o infarkt, a včas románek skončil,“ uzavírá paní Alena.

Mohlo by vás také zajímat:

Typologie nevěrníků aneb na koho si dát pozor

Typologie nevěrníků aneb na koho si dát pozor

Spousta věcí je ve vztahu jinak, než si člověk na začátku myslí

9 chyb, které mohou zničit váš vztah stejně jako nevěra

-em-

Článek je zařazen v: láska, nevěra, podvod, vztahy, milenka, milenec, Sex, zamilovanost
Reklama