Prima navázala exkluzivní spolupráci s Filmovou akademií Miroslava Ondříčka v Písku

V rámci exkluzivního dlouhodobého partnerství budou mít studenti školy možnost odborných stáží i následného pracovního uplatnění v rámci médií skupiny Prima.

Skupina Prima v rámci spolupráce zároveň finančně podpoří realizaci magisterských hraných filmů, nabídne studentům speciální stipendium i celou řadu vzdělávacích workshopů na rozličná témata. Každoročně pak bude udělovat Prima cenu za nejlepší film a vybrané studentské snímky odvysílá i v rámci své videoslužby prima+.

„Naším cílem je dlouhodobě podporovat mladé a nadějné talenty, kteří jsou budoucností filmového oboru. Od této spolupráce si slibujeme jejich osobní rozvoj v rámci mentoringu a odborných praxí, ale i možnost lepšího uplatnění na pracovním trhu, například právě v naší společnosti nebo při natáčení našich pořadů. Zároveň nám FAMO v Písku poskytne skvělé akademické zázemí pro další vzdělávání našich zaměstnanců,“ říká o spolupráci Lucia Kršáková, výrobní ředitelka skupiny Prima.

Spolupráci obě strany zahájily na dalším workshopu pro studenty FAMO v Písku na téma hraná tvorba. Producentka Veronika Skořepová a ředitelka výroby skupiny Prima Lucia Kršáková se soustředily na vztah producenta a vysílatele při výrobě seriálu. Šéfdramaturgyně hrané tvorby skupiny Prima Jana Skořepová pak přinesla tipy, jak napsat dobrý televizní námět – od prvotního nápadu až k expozici pilotního dílu. Režisér a scenárista Vojtěch Moravec, který rovněž stojí za celou řadou úspěšných seriálu televize, se zaměřil na optimalizaci výroby, práci režiséra s rozpočtem i uměleckou a realizační zodpovědnost. Distributor Přemysl Martínek zde představil klíčové programy podpory vývoje a výroby audiovize v rámci regionální, státní i evropské podpory.

„Velmi si vážíme spolupráce se skupinou Prima a věříme, že bude vzájemně obohacující. Snažíme se studenty připravovat co nejvíce na praktický profesionální život a díky této spolupráci se to ještě prohloubí. Jde nepochybně o jedinečnou příležitost pro studenty i pro jejich snadný start do profesní kariéry. Velkou pomocí je též účast na financování studentských filmů skupinou Prima,“ dodává Vladana Terčová, ředitelka Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku.

Skupina Prima bude v rámci spolupráce navíc ještě každoročně udělovat Prima ocenění, díky němuž studenti dostanou finanční prostředky pro natočení závěrečného studentského filmu. O tento grant se mohou ucházet studenti druhého ročníku bakalářského studia. Vítězné týmy v obou kategoriích bude vybírat porota sestavená z týmu skupiny Prima.

Sdílejte článek
Štítky FTV Prima výroba spolupráce Písek Skupina Prima Vojtěch Moravec Miroslav Ondříček Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku Lucia Kršáková

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 6. 2023

Berani, kdybyste měli ve firmě na starosti personální oddělení, začali byste dnes kompletně měnit náborový proces. Zaměřili byste se spíše na lidský faktor než na diplomy a ocenění, kterými lidé mávají na důkaz svých schopností. Důvěra v lidi v kombinaci s důvěrou ve vlastní instinkty by se vám mohla vyplatit více, než si dokážete představit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.