Seriály a filmy

25. listopadu 2015 09:07

Petra Kloidová

Herci z Přístavu plní dětská přání

Herci z primáckého seriálu Přístav pomáhají plnit sny dětem z azylových domů. Martin Zounar, Petr Vágner, Olga Želenská, Kristýna Kociánová a Petr Lexa rozsvítili Vánoční strom splněných přání a položili pod něj první dárky.

K nim se připojila i ambasadorka Armády spásy sopranistka Christina Johnston, která zazpívala dvě písně.

Martin Zounar, kterého znají fanoušci seriálu Přístav jako Pepu, přišel i s dcerkou Claudií. Pozorně si prolistovali knihu přání, poradili se, jedno vybrali a ještě před slavnostním rozsvícením stromku šli dárek koupit. „Jsem rád, že tu můžeme být a splnit přání dětem, které nemají v životě tolik štěstí. Vybrali jsme obrázek osmiletého Dominika a koupili jsme dárek podle jeho obrázku. Takže Ježíšek mu ho teď může pod stromeček přinést,“ vysvětloval Martin s ohledem na svou dcerku. Přiznal, že na Vánoce se moc těší a že on i Claudie mají z vánočního cukroví nejraději vanilkové rohlíčky, které dcerka vždycky peče s babičkou.

Petr Lexa už má dárek jasný

O přísun fanoušků celé akce se postaral i Petr Lexa z kapely Slza, který v seriálu hraje hudebníka Petra a o rozsvěcení stromu informoval na svém facebookovém profilu. Fanynky si při autogramiádě vystály frontu na podpis Petra i jeho seriálových kolegů, vyfotily se s nimi a pak šly vybrat nějaký dárek. „Líbí se mi ten nápad podpořit rovnou nějaké konkrétní dítě. Já sám o Vánocích ještě nemám moc času přemýšlet, děje se teď spousta věcí. Těším se, že se na svátky dostanu domů za rodinou do Českých Budějovic, kam jezdím málo. Nevím, co bych si měl přát pod stromeček. Já už jsem jeden dárek s předstihem dostal – první cédéčko naší kapely, které jsme právě pokřtili,“ řekl Petr Lexa.

Seriálová matka s dcerou, tedy Olga Želenská a Kristýna Kociánová, měly radost, že spousta lidí hned začala vybírat a nakupovat dárky. „Já si pod stromeček nepřeju dostat nic, já všechno mám. Zdraví, lásku, štěstí. Mám je celý rok a totéž bych přála všem lidem,“ řekla Olga Želenská.

Petr Vágner kupuje puzzle s Barbie

Petr Vágner taky hned zamířil do hračkářství. „Původně jsem chtěl koupit set s líčidly, protože přesně to se líbí mé dceři. Ale nenašel jsem ho, tak jsem nakonec vybral jiné přání – puzzle s motivem panenky Barbie. Se ženou jsme se vždycky účastnili podobné akce v jednom nákupním centru, zhruba osm let pomáhám v rámci jednoho projektu dětem z dětských domovů, proto jsem rád, že jsem mohl být u toho, když se rozsvěcel tento vánoční strom. Co bych si přál já? Kromě šťastných dětí nic. Práci mám, zdravý jsem, co si přát víc?“ zamýšlel se Petr Vágner.

Tuto akci pořádá už pošesté v obchodním domě Šestka pražská pobočka Armády Spásy. Známé tváře televize Prima se jí účastní počtvrté. Děti z azylových domů namalovaly obrázky – svá vánoční přání. Armáda spásy je shromáždila pod vánočním stromkem, kde jsou k dispozici laskavým dárcům. Kdo chce některému z dětí jeho vánoční přání splnit, vybere si obrázek a koupí dárek na něm namalovaný. Armáda spásy bude dárky průběžně balit a třídit a od 22. prosince je začne rozvážet do azylových domů z celé republiky tak, aby každé dítě našlo pod stromečkem své splněné přání.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 7. 2024

Berani, duchovní záležitosti by vás mohly velmi zajímat. Možná se budete chtít ponořit do metafyzických studií a meditací, ale pracovní nebo rodinné povinnosti by vám mohly bránit v uskutečnění těchto přání. Nenechte se tím zklamat. Místo toho se soustřeďte na všední povinnosti a dokončete je. Pak můžete přejít ke skutečně fascinujícím záležitostem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.