Seriály a filmy

1. května 2017 10:00

Připravujeme Prostřeno! z Plzeňského kraje!

Prostřeno! se příště odehraje v Plzni a Plzeňském kraji. U prostřeného stolu se sejdou čtyři ženy a jediný muž. Úkolem týdne bude oblíbené listové těsto, které si soutěžící sami často volí jako polotovar pro přípravu slaných předkrmů i sladkých moučníků.

Tentokrát se bude hodně hrát, většina soutěžících totiž svorně a přímo do kamery prohlásila, že se účastní pro možnou výhru 60 000 korun. A ve hře je také blížící se Fresh festival. Kdo své soupeře pobaví, nejlépe uvaří a bude mít štěstěnu na své straně? To teprve uvidíte!

První večeři připraví maminka na rodičovské dovolené Markéta (24). Vystudovala střední hotelovou školu, po maturitě pracovala jako vedoucí prodejny s čokoládovými bonbony a jejím snem je otevřít si jednou vlastní kavárnu nebo cukrárnu. První hostitelka se v kuchyni hodně snaží a trochu ji zarazí, když jeden z hostů u stolu prohlásí, že maso zrovna nevoní. Je Mirka zapřisáhlou, nebo umírněnou vegetariánkou, která maso někdy jí? A Mirka šokovala i ostatní. Přihlásila se kvůli penězům na umělé oplodnění. A ani další hosté se netají, že se přihlásili kvůli výhře, peníze pro ně byly tou hlavní motivací. 1) Paštika z kuřecích jater s brusinkami a pečivem 2) Bramborový krém s hříbky 3) Vepřová pečeně Robert se šťouchanými bramborami 4) Mini dortíčky s krémem a ovocem.

V úterý se k plotně postaví jediný muž týdne Zdeněk (45), otec dospělého syna. Mezi jeho koníčky patří rybaření, malba, kreslení, fotografie a vše kolem ní. Lektor grafologie je pro dámy velkou záhadou a jako jediný muž to mezi nimi nebude mít jednoduché. Dámy mu nic nedají zadarmo. Budou hodnotit bydlení, úklid a samozřejmě také Zdeňkovo menu. Jenomže na tom si Zdeněk dal hodně záležet. Nebude tohle menu pro dámy moc nóbl? 1) Foie gras na karamelových jablkách s redukcí z portského vína 2) Chřestová polévka 3) Nadívaná křepelka s omáčkou z červeného vína, bramborová kaše 4) Tarte tatin s vanilkovou zmrzlinou.

Ve středu soutěžní večeři připraví jedna z nejvýraznějších postav u stolu, mladičká hostitelka Mirka (20). Rekondiční a sportovní masérka nyní pracuje v supermarketu a ostatní ráda provokuje, zejména kolegyně u stolu. Dámy už o soupeřce vědí, že moc nejí maso, za to sex má prý i sedmkrát denně. Ale jak na tom bude s vařením? První překvapení hosty čeká už během šmejdění. Zjistí totiž, že Mirka se ráda fotí a většinou bez šatů. Komu se budou Mirčiny akty líbit a hlavně, jak Mirka uvaří? Bude hosty trápit bez masa, nebo jim ho ve vlastním zájmu připraví? 1) Slaní palačinkoví šneci 2) Kuřecí vývar s játrovými knedlíčky 3) Šťouchané brambory s cibulkou a slaninou s kuřecí plněnou kapsou a sýrovou omáčkou 4) Sladká pudinková rýže.

Čtvrteční večer bude v režii Ivety (32), která podnikala v pohostinství, miluje psy, má jedenáctiletého syna a přítele. Iveta by moc ráda vyhrála, a proto se rozhodla si to pojistit a pro hosty připravit pořádnou porci masa. Na stole nebude chybět pořádná flákota nebo další chody s originálními názvy, tako první bude tatarák hovězí i rybí. Co tomu řekne Mirka? Jídla bude opravdu hodně, jenomže někdy méně je více…. A ještě k tomu je nálada na bodu mrazu. Iveta totiž večeři podává v mrňavém bytě. Malý byt, velké porce, jak tohle může dopadnout? 1) Rosárčin tatarák na podráždění chuti, pečivo 2) Zelná vodvářka s uzeným a smetanou 3) Flákota ossobuco s bylinkovým štochcem, přelitá majdou z kořenové zeleniny a česnekovým dipem 4) Lehký piškotový dezert, ice coffee.

Poslední soutěžní večeři připraví vystudovaná zdravotnice Dagmar (22) a budoucí nutriční terapeutka, která ve studiu pokračuje a přivydělává si na různých brigádách. Dáša hosty pozve do řadového domku, kde bydlí s maminkou. Má ráda zdravý životní styl. Bude připravovat zdravé lehké menu, nebo připraví soutěžní kompromis, který má naději na výhru? Budou hostům stačit mini burgery s lehkým salátkem, nebo by Dagmar udělala lépe, kdyby raději usmažila maxi burgery? Co hosté dostanou na poslední večeři? 1) Mini burgery s lehkým salátkem 2) Hráškový krém s limetkou 3) Vepřová panenka plněná slaninou a modrým sýrem nebo losos sypaný černým sezamem, šťouchané brambory s jarní cibulkou, variace omáček 4) Piškotová roláda podávaná s jemným krémem a ovocem.

Jak se atmosféra u stolu promění s pátečním večerem? Kdo nakonec vyhraje? Uznají ostatní svou porážku? To uvidíte už příště!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.