Prostřeno!: Dušan zlije Lenku sektem od hlavy až k patě

Dobrák od kosti Dušan (42) připraví slovenské menu a je mu moc líto, když sektem zlije Lence vlasy i celá záda.

Poslední hostitel má zkušenosti s pohostinstvím, které na Slovensku provozoval, jeho manželka je kuchařka. Po smrti strýce se rodina přestěhovala do domu v Raškovicích, aby tam teta nežila sama a dům měl kdo obývat a starat se o něj. Dnes Dušan pracuje jako ošetřoval v LDN a v kuchyni to celkem dobře zvládá. Příprava kynutého těsta je pro něj naprostá samozřejmost, proto se pustí hned do několika těst. První bude z tmavé mouky a provází předkrmový kuřecí salát s ananasem a houbami. V salátu by mohla někomu vadit majonéza, tu Lucia určitě nemusí.

Podívejte se, kdo neumí nakreslit vlajku Slovenska:

Další těsto Dušan uhněte pro úkol týdne. Když ho konečně odtajnil, rozhodne se opět pro slané tyčinky. Ty poslední, asi nejvíc povedené, podává k uvítacímu přípitku rovnou na prahu domu. S dalším přípitkem je to už horší. Bublinky po odšpuntování vyletí do vzduchu a polijí Lenčiny dlouhé vlasy i celá záda. Jak to Magdalena vezme? Dál už se Dušan nechal inspirovat svou národní kuchyní a připraví slovenskou polévku šajtlavu, což je taková červená zelňačka, kam přijdou ještě kroupy. Ty by ale soupeři klidně oželeli. Na hlavní chod je Dušanův oblíbený bačovský rezeň s americkými bramborami, přílohy je ale docela málo. K plněnému vepřovému řízku v těstíčku hostitel ještě podává ostrý česnekový dip.

Podívejte se, jak Dušan zlil Lenku:

Posledním těstem, do kterého se kuchař pustí, je kynutý švestkový koláč s drobenkou, ten je ale místy docela suchý. Z čeho jsou spolustolovníci docela rozpačití, to je zadání Dušanovy zábavy: mají namalovat slovenskou vlajku. Lucia by si s tím měla poradit, avšak co ti ostatní? A dojde i na páteční chvilku pravdy? Přese všechny drobné omyly a nedostatky se ve finále Dušan nemá za co stydět, ani od něj neodejdou soupeři hladoví. A kdo si kromě plného bříška odnese hlavní trofej?

Jak to na severu Moravy celé dopadne? Bude jeden vítěz, nebo se výhra rozdělí?

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.