Prostřeno! První menu vypadá jako masové hody, opak je pravdou

Ve Zlínském kraji se sejdou u stolu dva muži a tři ženy.

Všechny věkové kategorie se budou snažit svým menu zaujmout a dosáhnout na výhru, která by mohla splnit jejich sny. Komu se to podaří? A jak si soutěžící poradí s úkolem týdne, kterým bude zpracování ovesných vloček? Kdo je dokáže zakomponovat do menu, a kdo si s nimi vůbec nebude vědět rady? Stále se hraje o stejnou výhru: 60 tisíc korun a hostitelskou čest k tomu. Navíc mohou, díky hlasování, opět vyhrát i diváci. Zapojte se do hry a zkuste své štěstí.

Podívejte se na exkluzivní upoutávku:

V každém případě bude Prostřeno! napínavé až do konce. A to i proto, že vegetariánka z pondělního dílu řádně zamíchá kartami. A tedy i taktikou. Prohlédnete toho, komu jde o výhru nejvíc, a odhalí ho u stolu také soutěžící?

Pondělí: Boženka (51) je pracovnicí obecního úřadu a vegetariánka. Oslní své soupeře bezmasým menu a svým způsobem života?

Co si Boženka pro své hosty připraví? A jak se k přípravě vegetariánských jídel dostala? Začala tak před lety vařit synovi, ale tento způsob stravování si oblíbila celá rodina, takže už u něj zůstali… Na co pozve své hosty? Na veganské i vegetariánské menu: tatarák od Milušky, Laksu, segedínský guláš nebo cheesecake. Boženka se při přípravě menu pořádně zapotí. Vždyť jen polévku bude dělat nadvakrát. Nicnetušícím hostům bude docela dlouho trvat, než veganku v Božence odhalí. Jak si hosté pochutnají na rostlinné stravě? Bude někomu chybět maso? A jak se ostatní domluví s Boženkou? Bude při jejich večeřích něco jíst? A jak bude hodnotit, když maso nejí?

Úterý: Vladimíra (44) pracuje v penzionu, má dvě děti a ráda šije

Věnuje se bytovému designu a zahradě. S přítelem rádi cestují – a vaření? To miluje již od dětství. Baví ji také renovace nábytku a ráda sbírá staré věci. Vlaďka je žena podnikavá. Jak se jí bude dařit u plotny? Vlaďka připraví menu nejen pro masožrouty, ale i pro Boženku. Bude pro ni připravovat rostlinné varianty. Stihne Vlaďka potom všechno připravit? Vlaďčino menu zní lákavě – slané trubičky, lehký salátek v sýrovém hnízdečku, rodinná polévka, losos s bylinkami a tvarohová dobrota. Podaří se Vlaďce zvládnout i rostlinné varianty tak, aby byly chutné?

Středa: Petr (27) sice vystudoval obchodní akademii, ale živí se jako zedník

Rád chodí cvičit do posilovny, hraje fotbal, florbal a hokej. Baví ho hrát online hry na počítači. Petr žije sám, ale doma má kytičky, což budou jeho soupeřky hodně řešit. Petr má rád pečené vepřové koleno. Pro své hosty chystá celozrnné jednohubky s avokádovou pomazánkou a lososem, smetanovo-česnekovou polévku, pečenou kachnu s červeným zelím a čokoládový cheesecake. A nějaké veganství ho moc nezajímá. A tak k tomu také přistoupí. Boženka dostane víceméně to, co ostatní. Nají se vůbec? Petr bude mít co dělat, aby připravil své vlastní menu. Knedlíky mu dají zabrat. Zapomene do nich dát vajíčko a divná hmota se mu rozvaří. Podaří se je zachránit? A jak dopadnou ostatní pokrmy?

Čtvrtek: Patricie (18) zatím ještě studuje, pracuje brigádně jako barmanka a recepční v autokempu

Má ráda ryby, maso, ovoce, zeleninu, sacharidy a bílkoviny. Patricie sází na moderní menu, nachystá kachní paštiku s domácím chlebem, dýňový krém s kari, kachní prsa s višňovou omáčkou, bramborovo-batátové pyré a čokoládový fondán. Hosté brzy pochopí, že tahle studentka střední školy se vyzná a v kuchyni se umí otáčet. Hosté budou mít spoustu otázek a velká očekávání. Dokáže je Patricie naplnit? Vyjde mladé hostitelce vše podle představ? Snažit se bude hodně. A jak si poradí s vegankou Boženkou? Zvládne navařit i pro ni, nebo by si Boženka raději měla nosit svačiny?

Pátek: Michal (23) pracuje v zahraničí jako montér, a když se vrací domů, žije s maminkou

Michal má rád šéfkuchaře a jejich recepty. A pokusí se je napodobit. Nachystá šéfkuchařské menu – špagety s krevetami, brokolicový krém, hovězí Wellington a mléčný řez. Podaří se Michalovi navařit, jako vaří šéfkuchaři? Anebo se ukáže, že když dva dělají totéž, není z toho stejné jídlo? A jak při tom složitém menu zvládne chystat jídla pro veganku Boženku? Michal se rostlinné výzvy rozhodně nebojí. A proč se bude listovat Kámasútrou? Na co ji Michal používá? A proč ji nastraží pro zvědavé hosty? Jak celý týden dopadne? Vyhraje dobré jídlo, nebo zvítězí jiné pohnutky? Napínavé to bude až do konce!

Dívejte se na Prostřeno! od pondělí do pátku od 17.50 na Primě a hlasujte. SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Užijte si také další oblíbené pořady, seriály a filmy, které pro vás máme k přehrání ONLINE a zdarma na iPrima.cz:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.