Prostřeno!: Václav hostům zazpívá v kroji

Strojvedoucí Václav (50) pozve hosty na Slovácko, uvaří velikonoční menu a připraví folklorní hudební zábavu s ochutnávkou vína.

Václav se na své hosty už moc těší. Velikonoční téma je parketa milovníka lidových tradic, které ale dokáže ozvláštnit vlastními nápady nebo receptem z Běloruska, odkud pochází jeho druhá žena. Jede se do domku po dědovi na Moravské Slovácko, kde mají jeden pokoj na provozování hudby, kterou rodina miluje. Hostitel se snaží vyhýbat škrobům a cukrům, ale dobrého jídla se neodříká. Trému nemá a s gustem se pustí do vaření i pečení, jeho velikonoční beránek je dokonce dvoubarevný a v tomto případě platí – to nejlepší nakonec.

Podívejte se, co Vašek nandal jen sobě:

První salát s rýží a rybou pochází z běloruské kuchyně a u hostů má úspěch, chutná dokonce i Pavlíně, která ryby normálně nejí. Bohatá „maminčina velikonoční polévka“ je rodinný recept, patří do ní i vejce, to ale Vašek k obveselení ostatních nandal jen sobě – na kolegy zapomněl. V jeho případě jsou jídla dochucená, nikdo si nežádá slánku ani pepřenku. Na hlavní pečínku by bylo ideální kůzlečí nebo jehně, to ale hostitel nesehnal, proto upeče telecí, zvláštní příloha kombinuje bulgur, pohanku a brambory.

Podívejte se, jak Vašek zpívá v kroji:

Vašek má rád klasiku, ale také ho baví netradiční kombinace a umí péct. Pustí se do závinu z piškotového těsta plněného krémem, zajímavě dochuceného, vláčného a nadýchaného. Za zábavou se pojede na návštěvu kamarádova vinařství, kde Vašek zazpívá s manželkou v krojích, následuje povídání i malá soutěž o víně. Hostům jen trochu vadí anonymní prostředí rozlehlé haly, radši by uvítali intimní atmosféru vinného sklípku. A jak to všechno dopadne a kdo to celé vyhraje? Dívejte se!

Podívejte se, ke Vašek doma dělá špinavou práci:

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.