Dramatický týden v Prostřeno! uzavřou nadávky a silná slova

Prostřeno! - Milan je už sprostý

Student Libor (20) prostírá na terase rodinného domu, to se ale soupeřům nelíbí. Vařil to vůbec sám? To se teprve uvidí. Napínavý závěr tohoto týdne sledujte tradičně v pátek od 17:50 na Primě!

Středoškolák Libor chce zorganizovat finále na terase rodinného domu, to se ale soupeřům nelíbí. Chtějí proniknout do jeho kulinářského zázemí a Milan nevěří, že vaří sám a chce se přesvědčit, jak to umí. Ale Libor si nedá v pátek všechno líbit a brzy bude takové husto, že by se dalo krájet motorovou pilou…

Libor má moderní menu v italsko-francouzském stylu. Florentinské vejce je prý málo pracné. „Určitě ale víc než nakrájená rajčata s mozzarellou,“ dovolí si oponovat Milanovi Tomáš. To ale neměl… Zastřené křepelčí vejce je prý studené a Milan ho odmítne.

Přitom se ale Libor při jeho přípravě docela nadřel:

Pórková polévka s brambory je podle něj „odvar z ponožek“, pro ostatní celkem chutná, ale moc řídká. Telecí saltimbocca – škoda telecího a dobrého receptu, maso je vysušené, opět studené a brambory nemají chuť. Poslední kuchař by ovšem chtěl od Milana trochu uznání.

To se ale se zlou potázal: „Když mi to nechutná, mám se přemáhat, abych to sežral a řekl, bylo to dobrý, Libore!?“ Je to sice večer poslední, ale konverzace pokračuje v podobně hrubém duchu.

Je to zkrátka profesionální rýpal:

Milan je sprostý a to se nikomu nelíbí, ženám je trapně. A na rozdíl od předchozích dnů, kdy ho peskoval za mlčení, Liborovi vyčítá, že mluví až moc „jako lidový vypravěč“. Je to zvláštní povaha, tenhle Milan... Ale pozor, umí i pochválit! S chutí sní Liborovo tiramisu.

Uvolní napětí lukostřelba? Není to v téhle situaci riskantní, až nebezpečné? A přizná se Milan konečně k podvodu s mraženým koupeným štrúdlem?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!