Irena z Prostřeno! naservíruje hostům plesnivý ananas. Je to prostě originál

Prostřeno! - V jídle je plíseň a vlas

Pěstounka Irena (49) moc vařit neumí, ale všem se u ní líbí. Prý by mohla u vchodu vybírat vstupné. Bude to ale stačit na výhru? To těžko... Nebo? Posuďte sami ve čtvrtek od 17.50 v Prostřeno!

„Mě má skoro každý rád, kromě manžela,“ říká tolerantní Irena, která vše ochutná a nad ničím se moc nepohoršuje. Mnohem více než její kuchyně zaujme hosty její bydlení. Je to taková směs starých věcí, kýčů, pěkných kousků, prostě vintage styl.

Zahrada je také plná růžových artefaktů a Martin si myslí, že by Irena klidně mohla při vstupu do té své pohádky vybírat vstupné.

Hostům se u Ireny líbilo:

Šmejdění je zážitek, ke stolu se už hosté těší o něco méně, protože Irena o sobě nahlas říká, že vařit moc neumí, to zastane lépe její maminka. Ta dnes ale své rozevláté dceři může tak maximálně poradit, jenže Irena je osobnost a stejně si dělá, co chce.

V jejím chaotickém halabala vaření je hodně improvizace:

Protože nemá ráda polévky, vynechá ji a radši udělá dva dezerty. Posilněna svým milovaným červeným vínem zapeče na předkrm plněné cukety, kam dá všechno možné, jako hlavní chod je žebírko po srbsku – pro Martina jen další „závodka“.

Irena pepřem nešetří a do omáčky přijde lečo a dost kečupu, přílohou jsou brambory. Největší kritiku sklidí ovocné dezerty: „Překvapení v ananasu“ nemile překvapí nahnilými lístky. Jana, která přišla jako bohyně pomsty, ve čtvrtek nejí a kritizuje, přestože zrovna Irena k ní byla hodná. Ale včerejšek se jí hluboce dotknul a tohle jsou plody středeční večeře. Jana dokonce nenechá hostitelku ani dojíst a u jídla vede dost nevhodné řeči.

Pečou se oplátky a o moc lépe nedopadne ani dort „Milovaná Šarlota“ s pudinkem, jahodami, piškoty a domácí šlehačkou, který se poněkud rozpadá. Co ale všechny nadchne? Zábava – ukázka break dance – a hostitelka má vzhledem ke své velkorysé povaze také zásluhu na tom, že se u ní ostatní cítili dobře, přestože ji kritizovali ostošest.

Jak se hosté bavili u zábavy?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!