Úkol týdne v Prostřeno! je flambování. Zadaří se?

Prostřeno - Flambování

Flambování je záležitost záludná. Zejména v úterý bylo pro hostitelku Gabrielu hodně náročné, ale v průběhu celého týdne se z pokrmů bude více či méně "kouřit". Dívejte se ve čtvrtek od 18 hodin na další díl Prostřeno!

Na předposledním večírku v hezkém hlučínském bytě, kde se soutěžícím jinak moc líbí, je atmosféra tišší; nemají si ženy u stolu už co říct?

Zuzana podává lehčí menu s drůbežím masem; bude její hlavní chod s krůtím a dvěma omáčkami lepší než včerejší „glazované kousky“? Mluvit se už nechce ani Katce, je už unavená a připadá si „jako učitelka ve školce, která tahá rozumy z dětí“.

„Není to nepřátelství,“ které se účastnice před soutěží obávaly, „ale lhostejnost,“ myslí si Gabriela. To by ale Zuzka, která chce vyhrát, měla rychle změnit! Podaří se jí to? Veselý je aspoň moučník – dortíčky jsou krásně nazdobené a hrají všemi barvami skoro jako hračky pro děti. Hostitelka totiž odvážně použila potravinářské barvivo, ale „jinak nic moc – jen piškot bez náplně“, hodnotí cupcake Lenka a poprvé se na tom vzácně shodnou i Gabriela a Katka, které chybí samozřejmě sůl – tentokrát v hráškové polévce.

Komu půjdou nejlépe hlavolamy a komu překvapivě zamotají hlavu? Má Zuzana pravdu, když si myslí, že její večer byl ten nejlepší? Myslí si to i ostatní?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!