Vegetariánka z Prostřeno! spálí polévku. Co dalšího se jí nepovede?

Prostřeno! - Spálené jídlo hned po pár vteřinách

Dělnice Růžena (30) má prý ráda všechno kromě masa, je to vegetariánka. Uvaří proto indickou kuchyni. Jenže se jí moc dařit nebude... Dívejte se ve středu od 17.50 na Primě na Prostřeno!

Třetí večeři podává vegetariánka Růžena. Je hinduistka, indickou kuchyni prý doma vaří hlavně její muž. A všichni jsou zvědaví, zda jim nějaké to maso připraví. Ale mladá maminka předvede jen své oblíbené bezmasé recepty.

Šárka se u stolu trápí hlady, bez masa se prý nenají... Jenže v tomhle je Růžena zásadová: „Já nebudu nikomu podstrojovat maso, dostanou zeleninu.“ A co všechny pobavilo? „Nejvíc mě dostalo, že netradiční indickou kuchyni podávala v klasickým českým cibuláku,“ diví se Šárka. Na hlavní chod je sladkokyselé jídlo se zeleninou a ananasem a Šárky se dotklo, že hostitelka nepodává nic, co maso aspoň vzdáleně připomíná, například sójové maso nebo talíř s nakrájenou uzeninou, když něco takového udělali oni i jí, aby se najedla.

Proč soutěžícím nechutnalo?

Zábavou je badminton na zahradě, to tu ještě nebylo. Takže bezmasá indická kuchyně a k tomu ještě pohyb. Dezert – smažené koule – skoro zabil Honzu. Nabral si vražedně sladkého sirupu víc, zaskočilo mu, a skoro to nepřežil. Šárka kritizuje a není moc tolerantní. Katka je taktik, její hra je opačná, ale boduje nízko. Jaký bude pudink, který nesmí být instantní? Růžena má doma jen hrachovou mouku – bude to k jídlu? Sama si pochutná a dala by si deset bodů, myslí si to ale i ostatní?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!