Víte, jak se vaří v Krkonoších o Vánocích? Napoví vám Prostřeno!

Páteční hostitel Ladislav představí nefalšované krkonošské speciality. A v bonusových videích vám dokonce ukážeme, jak je připravit. Podívejte se na ně už teď a celou epizodu Prostřeno! sledujte v pátek od 18 hodin na Primě.

Zakončení vánočního týdne se bude odehrávat v krkonošské chaloupce u nejstaršího hostitele týdne, který se představí nejenom jako skvělý kuchař a hostitel, ale i jako všestranný kulturní člověk – dozvíme se například také, že Ladislav (62) je jedním ze zakladatelů „Kabinetu kerkonošské slovesnosti“ a v krkonošském dialektu proběhne část Ladislavova večera.

Zjistíme, že někteří z hostů vůbec netuší, co se skrývá pod názvy jednotlivých regionálních pokrmů, které má Ladislav na svém menu. Podávat se budou houbovec, sejkory, masiště s hlavatkou a flejškami a jako tečka na závěr? Poctivé kynuté buchty! Krása, nemyslíte? Kdo to všechno ale vyhraje? Nebo snad vyhrají něco všichni?

Co je to houbovec a jak se v Krkonoších na Vánoce podává?

Podívejte se, jak Ladislav připravoval pokrmy:

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.