Závěr Prostřeno! bude drámo se slzičkami i výčitkami

Prostřeno! - E1

Páteční hostitelka, nejmladší introvertka Alice (20), se drží celý týden v pozadí, což vadí zejména Bohunce. Ta totiž řeší každý svůj niterný problém se všemi a vlastně celou republikou prostřednictvím televize. Jak tento týden dopadne? Sledujte v pátek od 17.50 na Prima Prostřeno!

Poslední účastnice, benjamínek týdne, považuje za nevhodné hovory o podobných kalamitách, jaké se u stolu řeší.

„Jestli nastane opět nějaký konflikt, chci ho hned utnout. Je to můj večer a já nechci, aby mi ho někdo zkazil,“ umiňuje si Alice v poněkud alternativním bydlení v Jablonci nad Jizerou. Vyhrotí se ve finále generační střet?

Proklamace poslední hostitelky je totiž jen teorie. Vše začne nepodařenou Bohunčinou omluvou, která nastartuje jen další plačtivý Bohunčin monolog....

Alice, která miluje umění, si zajde do lesa pro lesní plody, aby mohla kreativně splnit úkol týdne. Její menu je takové francouzsko-italské, hlavním chodem je hovězí po burgundsku. Na předkrm připravila bruschettu, protože je lehká na přípravu i na trávení.

Rajčata Alice servíruje k topinkám v misce zvlášť, neboť se bojí, aby se chleba nerozmočil. Ukřivděná Bohunka najednou nejí česnek ani rajskou polévku, ta však nechutná ani ostatním.

Katarína už má ale Bohuny dost:

Hlavní chod, který je na víně jako včera, má úspěch, přestože brambory nejsou oloupané a omáčka zahuštěná. Po chvíli relaxu u hádání pohádkových postav přijde zase dusno během předávání dárečků, Bohunky se dotklo, že už se s ní Alice nechce vidět. Vynikající čokoládový fondant, vhodně doplněný nakyslou meruňkovou marmeládou, je důstojnou tečkou pátečního večera.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!