Psychologie

27. října 2019 07:28

redakce Prima Zoom

Co prozradí váš podpis? Může odhalit mnohé o vašem charakteru

Náš rukopis je stejně jedinečný jako otisk prstu. Je to jemná koordinace mezi mozkem a rukou. Podpis je naše prohlášení do světa o tom, jaký jsem, kdo jsem a co ode mě můžete očekávat. A pokud se výrazně liší od rukopisu, je záměrem pisatele neukazovat na veřejnosti, jaký opravdu je.

Mnozí z nás si ustálili podpis kolem 18 let. Možná se nám líbily kombinace tahů, tvary písmen nebo nás inspiroval podpis rodičů či jiných osob, které byly naším vzorem. Tím jsme také rozhodli, jak chceme, aby nás svět viděl.

Během let se ovšem změnil náš pohled na svět, vytvořili jsme si jiné hodnoty. To vše se propsalo i do našeho podpisu.

Co vše zmůže podpis?

Z rukou vládce dřív jeden podpis znamenal život nebo smrt. Podpis soudce může člověka poslat do konce života do vězení. Podpis na šeku změní kousek papíru na peníze. Smlouva vstoupí v platnost až díky podpisu. Podpis má charakter naší osobní značky, kterou stvrzujeme smlouvy a zakončujeme osobní dopisy. Určitým způsobem odráží naši sociální roli a situaci.

Jaké jsou charaktery lidí podle podpisu?

Čitelný podpis

Tento člověk se cítí sám sebou. Je přímý, má smysl pro zodpovědnost a povinnost. Čitelný podpis měl například Václav Havel.

Částečně čitelný podpis

Takový podpis bývá spojován s člověkem, který pochybuje o své budoucnosti, je netrpělivý a úzkostlivý. Podepisoval se tak například slavný americký astronaut Neil Armstrong.

Nečitelný podpis

Chybí osobní identifikace. Člověk, který se vyhýbá konfrontaci a nedokáže se zpříma postavit nejen ke svým problémům. Takový podpis má například americký prezident Donald Trump.

Převládající oblé tvary

Tito lidé jsou spontánní, laskaví a plní porozumění. Krásně oblými tvary nejen oplývala, ale i se podepisovala Marilyn Monroe.

Bez zbytečných tahů

Takto se podepisují ti, kteří neztrácejí čas, umí dobře pojmenovávat věci a situace, nejsou malicherní a dokážou správně využít svou energii. Příkladem byl 43. prezident USA George Bush.

Složitý podpis

Takový podpis značí nedostatek jasnosti v myšlenkách, manipulaci s ostatními. Poměrně složitě se podepisoval například slavný americký filmový producent Walt Disney.

Plynulé tahy

Osobnost s diplomatickými schopnostmi, snadno nachází řešení. Vzorem takového podpisu byl například ten od slavného hudebníka Johna Lennona.

Podpis do kopce

Podpis směřující do kopce naznačuje neochotu mít problémy, optimismus, ambice. Do kopce se podepisoval například Elvis Presley.

Podpis z kopce dolů

Podpis směřující naopak shora dolů značí nedostatek energie, deprese, neuznávání autorit, nejistotu. Takto se podepisoval například Adolf Hitler.

Podtržený podpis

Podpis, který jeho autor ještě podtrhne, značí touhu skrýt se před ostatními, netrpělivost, ale i velikou energii a tvůrčího ducha. Důkazem je podpis slavného španělského malíře Pabla Picassa.

Nafouknuté dolní smyčky

Podpis s nafouknutými spodními smyčkami písmen značí velkou honbu za penězi. Důkazem je podpis zakladatele firmy Apple Steva Jobse.

Autor: Jana P.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.