Manuál na šťastný život 32. díl: Jak najít partnera přes seznamku?

Vytvořte si podle našich návodů návyk pozitivního myšlení a vpusťte štěstí do svého života. Budeme se věnovat vztahům, sebelásce, práci i zdraví. Manuál vám nabídne i množství rad, jak pracovat s těžkými životními situacemi, jako je například rozchod, nevěra, strach, úzkosti nebo ztráta někoho blízkého.

Pozitivní myšlení je tím, co pomáhá zvládat životní situace. V každém díle vás čeká něco málo teorie, ale především praktické postupy, techniky a cvičení. Některé rady vám mohou posloužit jako rychlá intervence při případných problémech. Po přečtení a ukončení návodu se můžete k určitým krokům vždy vrátit. Ničeho se neobávejte a pusťte se směle do své cesty za štěstím!

Seznámit se není jednoduché

V dnešní době je mnoho lidí, kteří nemají stálého partnera. Seznámení dnes není jednoduchá záležitost. Moderní jsou seznamovací agentury a také seznámení přes internet. Tento způsob se stává zcela běžným a pro většinu populace i přijatelným. Společnost dnes preferuje mladého, úspěšného, svobodného a nezávislého člověka. Přesto je mnoho lidí, kteří by rádi navázali vztah, ale nevědí, jak se seznámit. Často se tito lidé obracejí právě na seznamovací agentury nebo se seznamují přes internet. Ne vždy to však zaručuje úspěšnost. Dnešní lidé mají vysoké nároky na své budoucí partnery, občas i nereálná očekávání a neschopnost přijmout omezení spojená s partnerským svazkem.

Rizika seznamování online

Fenoménem jsou internetové seznamky, kde mají lidé možnost najít si více partnerů a volit mezi nimi. Při osobním setkání se lidé oťukávají a postupně seznamují. Na seznamce si však nejdříve důkladně prostudují a vyhodnotí seznam zájmů, postavení v práci, vzdělání, finanční stabilitu virtuálního partnera a začnou to srovnávat se svým očekáváním. To může vést k tomu, že případného vhodného partnera předem vyloučí, protože nesplňuje nějaký z požadavků.

Při osobním setkání bez možnosti mít o partnerovi všechny tyto informace jednáme intuitivně a necháme druhého, aby nám ukázal všechny své stránky. Na seznamce partnera někdy vyloučíme i na základě pohledu na fotografii nebo popisu, který je uveden na jeho profilu. Vyřadíme tak potencionálního partnera, což by se možná při normálním seznámení nestalo. Často se v seznamkách používají testy, které pak přiřadí osoby k sobě pomocí společných znaků a zájmů. Při seznamování přes internet je vše naopak – ještě než partnera poznáme, víme o něm, zda chce děti, jaké má auto, kde pracuje, zda je rozvedený, jaké má záliby a koníčky, zda bydlí v bytě nebo v domě.

Často máme rozporuplná očekávání a také očekáváme okamžité jiskření a vzplanutí, což se přes internetovou seznamku nemusí vždy podařit. Internet nám také nabízí větší množství partnerů. Můžeme si tak vybírat i z několika možností, což výběr víceméně ztěžuje. Za normálních okolností se totiž neseznamujeme s několika lidmi najednou.

Virtuální lovci

Někteří lidé berou seznamku jako prostředek, jak si zvýšit sebevědomí a vlastně tam partnera ani nehledají. Mnozí jsou zadaní a jiní pouze hledají dobrodružství a zábavu. Taková zábava se může stát návyková a většinou to je muž, který i přesto, že si partnerku na seznamce našel, svůj profil nevymaže a dále hledá dokonalou ženu. Někteří muži totiž milují start, vzrušení a změnu, a jakmile nastanou klidné vody, začínají hledat dál. Mají přece tolik možností, které jim seznamka nabízí, a mohou tak znovu a znovu využít svůj lovecký instinkt.

Co je důležité při seznamování přes internet?

 • Nedůvěřujete-li seznamkám přes internet a myslíte si, že tam jsou pouze „zkrachovalci“, tak budete přitahovat pouze „zkrachovalce“, pokud se na takovou seznamku přihlásíte.
 • Nelžete o sobě, a to i přesto, že to většina lidí na internetu dělá. Pokud chcete potkat partnera, který nebude lhát, nedělejte to ani vy.
 • Snažte se druhého člověka poznat. Pokud s ním na první schůzce budete mít sex, bude si myslet, že hledáte pouze sexuální vztah.
 • Vzájemné sympatie jsou při prvním setkání důležitější než velké vzplanutí, které může uhasnout stejně rychle, jak rychle vzplanulo.
 • Fotografie na web dávejte aktuální. Předejdete tak oboustrannému rozčarování.
 • Osobní informace o sobě svěřte až člověku, který vás opravdu zajímá a se kterým jste se už několikrát sešli a poznali i jeho zázemí.
 • Informace, které dostáváte od virtuálního partnera, si ověřte, a především mu neposílejte žádné peníze, dokud ho opravdu nepoznáte a nesblížíte se.
 • Nemějte nereálná očekávání.
 • Snažte se postupně partnera poznávat, respektovat ho.
 • Neočekávejte hned vztah, ale najděte si přátelství, z kterého postupně může vzniknout láska.
 • Neseznamujte se po rozchodu, kdy jste v citové nouzi a stále nejste z předešlého vztahu vyléčeni. Nechte si čas na vyprázdnění srdce od citů k bývalému partnerovi. Seznamku však můžete brát i jako odrazový můstek po rozchodu s tím, že si budete jen povídat a neočekávat vztah. Je potřeba uvědomit si, že všichni nejsou stejní a že můžete postupně začít nový život.
 • Při psaní inzerátů si uděláte jasno sami v sobě, koho vlastně chcete, což je také dobrý faktor pro nalezení partnera. Uvědomíte si, co v předešlém vztahu bylo špatně a to vás posune k lepšímu vztahu.

Šárka Vávrová


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.