Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s lupy?

Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky. Co nám chce tělo naznačit problémy s lupy?

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Lupy jsou drobné částečky odumřelé kůže na ploše hlavy, která však neodpadá v mikroskopických velikostech jako ostatní kůže na těle, ale tvoří větší celky a nepříjemně svědí. Lidská pokožka se obnovuje v intervalu 4 dní, v případě většího výskytu lupů je tento interval kratší. Kvalita kožního mazu může ovlivnit i viditelnost lupů, protože čím tužší je maz, tím ochotněji se šupinky kůže spojují a tvoří lupy.

Jaké jsou duševní příčiny potíží s lupy?

Lupy znamenají určitou naši kapitulaci, kdy se už neumíme bránit. Zlobíme se a trestáme sami sebe. Také sklony ke konzumnímu způsobu života nám mohou přivést do života lupy.

Položte si následující otázky:

Jste v neustálém stresu a shonu? Umíte si užívat života? Máte obavy a strach? Žijete ve stresu? Umíte se radovat ze života? Zbavujete se lehce negativních myšlenek? Věříte sami sobě? Trestáte sami sebe?

Pokud si na tyto otázky odpovíte, naleznete příčinu svých lupů.

Jak k nám problémy s lupy promlouvají?

Lupy.

Jak si vyléčit problémy s lupy?

Do svého života musíte vpustit optimismus a zbavit se negativního myšlení. Snažte se zajistit dostatek odpočinku a radosti ze života. Vnímat, že život a osud nejsou proti nám, ale s námi, a tak se všechny záležitosti nadějně vyřeší. Položte si otázku: „Jak lépe zvládnout svůj život?“ a to, co, vás napadne, se pokuste realizovat. Odhoďte strach a obavy a vykročte ze své komfortní zóny. Více si věřte!

Na fyzické úrovni můžeme vlasy po umytí oplachovat bylinkami, třeba heřmánkem, a nesušit je fénem. Používat březovou vodu, kvalitní olivový olej a vlasy zabalit do teplého ručníku a nechat je v něm třeba i celou noc. Pořádně promasírovat i pokožku hlavy. Můžeme si připravit zábal na vlasy z vajíčka a citronu nebo vlasy namočit do kefíru, nechat je zabalené v ručníku a nakonec umýt.

Afirmace pro léčbu: „Znám svoji sílu, mám se rád/a a jsem se sebou spokojený/á.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

Save

Save

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.