zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Řeč těla: Jaké potíže nám odkrývá angína?

Důvodem zánětu mohou být potlačované emoce. Nebojte se říkat ne!
Autor: Thinkstock Důvodem zánětu mohou být potlačované emoce. Nebojte se říkat ne!
anna kopečková , Vydáno: 30.09.2016
Jak ovlivňuje stav duše i naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky.

reklama

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Angína je znakem strachu a tísně. Něco vám svazuje hrdlo a nemůžete mluvit a polykat. Stáhnuté hrdlo neumožňuje vydat ani hlásku bez bolesti. Cítíme stísněnost jak v normálním životě, tak ve svém partnerském a citovém životě. Angína je úzce spojena se strachem. S potlačovaným strachem. Angína je také potlačená citlivost, emoce a kreativita.

Bolí vás v krku? 10 léčivých jídel, která vám pomůžou

Bolí vás v krku? 10 léčivých jídel, která vám pomůžou

 

Jaké symboly nám okrývají potíže se zánětem krčních mandlí?

Můžeme svobodně vyjadřovat své názory? Máme volnost vyjadřování ve své práci, ve své rodině a u svých přátel? Obáváme se něčeho? Umíme vyjádřit své názory?

Děti často trpí zánětem krčních mandlí, protože se bojí vyjádřit svůj názor. Vidí u rodičů jejich spory a hádky, ale nemohou na to nijak reagovat, tak vše, co chtějí říci, polknou. Poté se vytvoří zánět. Jsou naučené mlčet a nereagovat, neplést se do hádek dospělých. Mají v sobě vzdor a slzy. Všechny ty boly v sobě může dítě shromažďovat, a když neunese jejich tíhu, jako obranný postoj se vše projeví angínou. Rodiče se tak musejí smířit a starat se o nemocné dítě, které má většinou i bolesti při polykání a horečky. Není čas na hádky a spory, a tak je na čas vše vyřešeno.

Také polknutí svého názoru a především toho, který je spojen s emocí vzteku, nenávisti nebo beznaděje, nám může zůstat v krku jako zánět. Zlobu, beznaděj, smutek a další emoce je nutné umět ventilovat a vyjadřovat, jinak nám přinášejí bolest a zánět.

Často býváme přítomni při mnoha nesprávných rozhodnutích blízkých lidí, rodiny nebo i přátel. Nemůžeme do celé situace nijak zasahovat, ale toužíme se k tomu vyjádřit. Můžeme zažívat problémy v zaměstnání a proti svému šéfovi nebo vedení se nemůžeme vzbouřit. Své zoufalství a vyjádření si nosíme v sobě. Jsme tlačeni do rozhodnutí, která nejsou naše a nesouhlasíme s nimi. A znovu je tu důvod, proč se může objevit angína.

Vžijte se do role tohoto malého chlapce! Tomu musí připadat, že kolem něj vypukla válka

Rodiče, kteří se hádají před dětmi, jim ubližují víc, než si myslí

 

Položte si následující otázky:

Bojíte se projevit? Máte strach říci svůj názor nahlas? Umíte vyjádřit své emoce? Nepotlačujete svůj strach? Jste spokojeni se svým citovým životem?

Jako malá holka jsem neustále trpěla na zánět krčních mandlí. Pamatuji si, že jsem stále musela užívat antibiotika. Prošla jsem si od obyčejné angíny přes hnisavou angínu i spálovou angínou. Nakonec jsem získala na penicilin a tetracyklin i alergii. Při mé poslední angíně, kterou jsem měla někdy ve svých šestnácti letech, mi po užívání antibiotik znovu otekly mandle a nemohla jsem polykat. Nakonec bylo zjištěno, že trpím alergií na penicilin, následně i tetracyklin. Kolem desátého roku mého života mi chtěl pan doktor vzít i mandle. Nějak jsem pocitově cítila, že to pro mě není dobré řešení a mandle jsem si vytrhnout nenechala. Bylo to sice velice náročné, protože jsem opravdu vzpurně bojovala, ale nakonec doktor usoudil, že trhání odložíme o pár měsíců. Posléze se mi mandle zlepšily a nakonec nebylo potřeba je vytrhnout. Poté jsem už angínu měla jen minimálně a v šestnácti letech to bylo naposledy. Nejspíše to bylo tím, že jako dítě jsem musela mlčet a nevyjadřovat své názory. Tím mi zůstával vztek a beznaděj v hrdle.

Jako skoro velká holka jsem už mohla mnohé věci vyjádřit svobodně. Čím jsem byla starší, tím více jsem vyjadřovala své názory, a angíny tak ustoupily. Dnes už řeknu vše, co si myslím, a svůj vztek tak nepolykám. Není už potřeba, aby moje tělo upozorňovalo na mé jednání zánětem mandlí.

Vyžeňte bolest ze života: Tipy, které fungují líp než tabletky!

Bolest se na nás valí ze všech stran. Jednou zaútočí v oblasti zad, podruhé se objeví v oblasti hlavy nebo krční páteře. Když budete jako řešení polykat jednu tabletku za druhou, možná se bolesti zbavíte, ale jen na pár hodin. Pak si totiž budete muset vzít další. Dejte sbohem chemii, vsaďte na přírodu a na naše “zdravé” tipy.

Bolest může mít mnoho příčin a vesměs nás upozorňuje na jednu věc, kterou je nutno brát v potaz. Vaše tělo se hlásí o pozornost, protože se s ním něco děje. Bolesti týkající se zlomené nohy si žádají zásah odborníka, ale dokola opakující se bolesti hlavy, které se vám vracejí a dle názoru lékařů jste v pořádku, mohou mít příčinu i úplně někde jinde. Třeba v tom, jak si vede vaše psychika nebo jak zvládáte nápor stresu. Klíčem ke všemu je začít žít ve větší rovnováze. Tady jsou první kroky, které můžete udělat jako prevenci proti možným bolestným komplikacím.

Tělo a duše v rovnováze? Zkuste jógu

Tělo a duše v rovnováze? Zkuste jógu

S lidským organismem umí doslova a do písmene zázraky. Vybrat si můžete z mnoha variant, jako je power jóga, bikram jóga nebo hormonální jógová terapie. Ta pomáhá ženám s hormonální nerovnováhou, ale i s diabetem nebo u mužů s nedostatečnou kvalitou spermatu. Zkuste se procvičit k naprosté rovnováze a odbourejte zdravotní komplikace dřív, než bude skutečně pozdě.

Tip: Skvěle pomáhají i pravidelné procházky. Dopřejte si tento rituál spolu s partnerem nebo dobrou kamarádkou.

 

 

Jak k nám angína promlouvá?

Zánětem krčních mandlí, bolestí v krku, hnisavou angínou, spálovou angínou, nemožností polykat, zánětem hrtanu, poruchami hlasu.

Jak si vyléčit angínu?

Naučte se vyjadřovat své názory, uvolněte své emoce, zbavte se strachu, který vás omezuje a nedovoluje vám vyjádřit, co si myslíte a cítíte. Potlačované emoce, a to především ty silné ohnivé emoce, jsou důvodem zánětu. Zpívejte, čtěte nahlas, vyjadřujte své emoce, nebojte se říci ne, pokud to tak cítíte. Naučte se asertivnímu chování. Buďte optimističtí a užívejte si radosti ze života. Važte si všech slov, která říkáte, a říkejte především krásná slova, protože ta hladí nejen toho druhého, ale i vás.

Afirmace pro léčbu: „ Zcela svobodě vyjadřuji své myšlenky, emoce a cítím smíření. Strach není můj nepřítel a umím s ním pracovat.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová deník koučky nový Foto:

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

reklama

Související témata: angína , bolest v krku , kašel , řeč těla , ztráta hlasu , zánět mandlí , zánět hrtanu

reklama

Přečtěte si také

reklama