Prima maminka

11. června 2016 04:30

Anna Kopečková

15 vět, které byste měla říkat svému dítěti co nejčastěji

Povzbuzující a vlídná slova vaše dítě ovlivní víc, než si myslíte.

Žijeme ve světě, kde je mnohem snazší říct slovo NE než ANO. A pokud jde o děti, těm neustále něco zakazujeme, doma, ve školce, ve škole... Nechoď tam, nedělej to, nesahej na to, nešlap na trávník, nemlať sestřičku, nemluv sprostě, nekřič, nepískej, nemlaskej… Není divu, že děti vyrůstají s pocitem negativity. A kdo jiný než my, rodiče, bychom se měli pokusit to obrátit a zakořenit v nich, že je důležité myslet pozitivně?

Možná vám to přijde zbytečné pořád dokola svému dítěti opakovat to samé. Že ho máte rádi, že jste na něj pyšní... Ale taková povzbuzující slova ovlivní vaše dítě víc, než si myslíte. Dokonce ještě mnoho let po tom, co jste je vyslovili. Proto je tak důležité volit věty, díky kterým se dítě bude cítit dobře, sebevědomě a která ho kdykoli později povzbudí ve chvílích, kdy mu nebude zrovna do zpěvu.

Svému synovi můžete říkat, že je skvělý ve fotbale, dceři jak to skvěle jde na gymnastice, říkejte svým dětem, jak rádi si s nimi hrajete a trávíte čas. A dělejte to každý den.

Vybrali jsme pro vás 15 vět, o kterých si myslíme, že by je dítě mělo doma slyšet co nejčastěji:

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.