Prima maminka

20. října 2015 04:30

Anna Kopečková

Animovaný dort: Tohle jste ještě neviděli!

Jestli jste už někdy hledali na internetu obrázky sladkých dortů, tak víte, že se dají z korpusu, krému a dalších dobrot vytvořit neuvěřitelné věci. Ale to, co vám ukážeme, jste asi ještě neviděli.

Alexandre Dubosc je francouzský umělec, který dokáže ohromit svět plný moderních technologií i sto let starým vynálezem. Jednu z nejstarších forem animace, takzvaný zoetrope (předchůdce kinematografu) využil totiž velmi netradičně – při výrobě dortu s pomocí čokolády, sladkého popcornu a dalších sladkých surovin. Budete tak moci sledovat doslova s otevřenou pusou zábavnou animaci.

Podívejte se na detaily dortu:

Dubosc se zaměřil i na ty nejmenší detaily, které měl dokonale promyšlené. Když se dort roztočí, uvidíte praskající plamínky ohně, nad kterými se žhaví a praská kukuřice, talíře plnící se popcornem nebo oživlé logo kapely Rolling Stones požírající popcorn z talířů.

Pohodlně se usaďte, animovaný film začíná. A kdo vydrží až do konce, uvidí překvapení:)

A tady je umělec se svým dalším animovaným dortem:

Foto: weekend.levif.be

Mohlo by se vám taky líbit:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.