Mimoňové jsou zpět: Sladcí a na dortu!

Žluté postavičky v modrých kalhotkách, které se skoro pořád chichotají a ze všeho nejvíc milují banány, si oblíbil celý svět. 25. června bude mít premiéru už třetí díl filmu Já, padouch. Vy můžete mít malé sladké mimoně doma klidně hned.

Jak je vyrobit vám ukáže Míša, kterou už znáte z předchozích dílů našeho dortového seriálu. Není to žádná profesionální cukrářka, ale maminka dvou dětí, kterou prostě jen baví sladce tvořit a hlavně koukat, jak jsou z toho pak ostatní nadšení.

První, co musíte mít, je dobře vychlazený dort obmazaný krémem. Návod, jak ho udělat, najdete ZDE. Další důležitou věcí je dokonalé potažení dortu marcipánem nebo jinou cukrovou hmotou. To jsme vám ukázali v TOMTO díle, kde se dozvíte i něco málo o potahových hmotách, včetně toho, jak je obarvit. Náš dort pro mimoně je potažený šedou hmotou.

A teď zbývá vyrobit mimoně, opět z potahovací hmoty.

Budete potřebovat potahovací hmotu ve čtyřech základních barvách – žluté, modré, černé a bílé. Kromě toho si připravte kousek hnědé a šedé hmoty nebo případně potravinářské barvy. To podle toho, zda se vám detaily lépe modelují nebo malují. Dále jako pomůcka je vhodná špejle pro lepší ukotvení mimoňů na dortu.

Ze žluté hmoty si vymodelujte oválek ve tvaru obalu hračky z kinder vajíčka, lehce ho na spodní straně zploštěte, aby stál, a nechte trochu zatuhnout. Dále si udělejte dva válečky o délce jedné poloviny těla jako paže. Z modré hmoty si připravte mimoní kalhoty: hmotu vyválejte na plát a vykrojte z ní dva půlkruhy, jeden obdélník, dva dlouhé proužky jako kšandy a malý půlkruh jako kapsičku. A pak si ještě udělejte dva silnější krátké válečky jako nohavice. Z černé hmoty si vytvarujte dvě maličké kuličky, které rozmáčkněte – to budou knoflíky. Pak udělejte boty (postup jsme si ukázali u Mikulášského dortu TADY) a ruce. Ty vytvoříte tak, že si z hmoty vytvarujete váleček, který na jedné straně zploštíte a nůžkami tuto zploštělou stranu dvakrát rozstřihněte. Vzniknou vám tři prstíky, které rukama uhlaďte. Na druhé straně vytvarujte zakončení rukavice, do které přilepte pomocí trošky vody, která poslouží jako lepidlo, žluté paže.

Teď oblékneme mimoňovi kalhoty. Nejdříve na spodní stranu nalepte opět pomocí trošky vody dva půlkruhy.

Přes ně nalepte obdélník z modré hmoty jako lacl kalhot.

Teď přilepte nohavice a boty. Pokud budete mimoně vpichovat do dortu, je vhodnější jej kvůli lepší stabilitě vyztužit špejlí. To uděláte jednoduše tak, že jednu nebo obě boty propíchnete špejlí a tu vpíchnete přes nohavici do tělíčka.

Přilepte kšandy, malou kapsičku, černé knoflíky a zkompletované ruce, které naaranžujte do potřebné polohy.

A blížíme se do finále. Už nám chybí jen oči a pusa. Na oči si připravte kolečka z bílé hmoty jako brýle, ve kterých udělejte kulaté prohlubně. Ty lehce vytřete pomocí štětečku vodou a usaďte do nich malá kolečka z hnědé hmoty a na ně pak přilepte kolečka z černé hmoty jako duhovky. Můžete si také připravit kousky žluté hmoty, kterými vytvoříte výraz mimoňe – například přivřená víčka.

Obroučky brýlí můžete udělat z tenkých proužků šedé hmoty. Lepší ale je namalovat je pomocí malého štětečku troškou šedé potravinářské barvy, kterou zředíte kapkou alkoholu. Z černé hmoty vytvarujte úzký váleček, který obtočte kolem hlavy a přilepte k obroučkám. Ještě je potřeba vymodelovat pusinku. Tvar na ni vyřízněte také z černé hmoty a naskládejte do ní bílé zoubky (rozpláclé malinké kuličky bílé hmoty). A nakonec nezapomeňte přilepit mimoňovi vlásky, na které stačí kousek černé hmoty.

Až uděláte prvního mimoně, možná se s chutí pustíte do dalších, aby mu nebylo smutno. Inspirovat se můžete trailerem k třetímu dílu filmu:

Tak dobrou chuť a mimoňům zdar!

Vaše Míša

Seznamte se s Míšou: Jmenuji se Michaela, je mi 36 let, mám dvě malé děti a jsem inženýrka elektro. Miluji rozzářené dětské oči a dorty – ideální kombinace. Mám ráda technické a kreativní věci. Mnozí si myslí, že jsou to dvě naprosto neslučitelné a odlišné záležitosti. Já sama však cítím, že kreativita a technika se vzájemně doplňují. Nejsem excelentní kuchařka a nebaví mě každodenní vaření. V tomto směru není kuchyně mým velkým přítelem. Jinak je to ale v případě pečení sladkostí. První dort jsem upekla někdy před deseti lety. Od té doby se pečení a hlavně tvorba ozdob na dorty staly spolu s fotografováním mým velkým koněm a způsobem, jak se odreagovat a vyčistit si hlavu. Jestli chcete, podívejte se SEM.

Mohlo by se vám také líbit:

Sdílejte článek
Štítky dort obuv špejle Já, padouch

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.