zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Honí vás mlsná? Tak pojďte s námi na pivo!

Pivo nemusí být jen hořké
Autor: tablespoon.com Pivo nemusí být jen hořké
anna kopečková , Vydáno: 09.03.2018
Jestli vám nechutná hořká chuť piva, tak tohle vám určitě chutnat bude, protože v něm po hořkosti není ani stopy. A mužům se tyhle malé dortíky ve tvaru půllitrů s pivem určitě také budou líbit.

reklama

 

Nejdříve si upečte v dortové formě tmavý čokoládový korpus (zkusit můžete třeba TENTO recept).

 

Dále si připravte čokoládový ganache (můžete použít i jiný váš oblíbený krém na dort): 

Potřebujete:

– 200 g čokolády na vaření

–  200 g smetany ke šlehání, nejméně 31 % tuku

Smetanu přiveďte k varu a odstavte ji z ohně. Přidejte rozlámanou čokoládu tak, aby byla ve smetaně ponořená, a nechte ji rozpustit. Pak směs rozmíchejte dohladka a nechte za občasného zamíchání úplně vychladnout. Nakonec ganache vyšlehejte dotuha. (Pokud směs nevyšleháte, můžete ji po vychladnutí použít jako polevu na dort.)

Z upečeného vychladlého korpusu pomocí kulaté formičky vykrojíte základní tvary – válečky.

1 Foto:

Pomocí menší vykrajovačky nebo lžičky pak opatrně vydlabejte do válečků hlubší důlky (dejte pozor, abyste se nedostali až skrz dno) a ty pak naplňte připraveným ganache nebo jiným vaším oblíbeným krémem.

2 Foto:

Dortíky kolem dokola potřete máslovým krémem – stačí velmi lehce, jen aby dobře držela potahová hmota, kterou budeme dortíky potahovat. Máslový krém připravíte velmi jednoduše, když našleháte změklé máslo s moučkovým cukrem. Potřené dortíky pak nechte dobře vychladit v lednici.

Mezitím si připravte potahovou hmotu, jejíž větší část obarvěte na žluto a zbytek ponechte bílý (pokud nevíte, co je potahová hmota, jak se barví a jak se s ní pracuje, podívejte se SEM). Žlutou hmotu vyválejte a vykrájejte z ní obdélníčky, kterými dortíčky obalíte. Tyto obdélníčky by měly být o něco málo vyšší, než jsou samotné dortíky. Pomocí dřevěné tyčky nebo špejle vytvořte na obdélníčkách vzor (vroubkování), který bude připomínat reliéf půllitru.

3 Foto:

Vychlazené dortíčky zabalte do připravených žlutých pásů, přebytečnou hmotu opatrně odkrojte tak, aby se okraje lehce překrývaly, a přilepte je k sobě troškou vody.

4 Foto:

Z bílé hmoty vyválejte válečky jako ucha půllitrů a přilepte je pomocí trošky vody na dortíčky. 

5 Foto:

Teď je čas připravit si krásnou pěnu na malá pivečka. Tu můžete udělat buď ze šlehačky nebo z bílkového sněhu vyšlehaného s cukrem nad parou (k jednomu vaječnému bílku přidejte 60 g pískového cukru a šlehejte nad parou asi 10 minut). Vzniklou hmotu pak naneste na vršky dortíčků jako pořádnou pivní čepici.

Pojďte na pivo! Foto:

Tak s chutí do toho, ať vám nespadne pěna!

Vaše Míša

Michaela Budková Foto: 4Budky

Seznamte se s Míšou: Jmenuji se Michaela, je mi 36 let, mám dvě malé děti a jsem inženýrka elektro. Miluji rozzářené dětské oči a dorty – ideální kombinace. Mám ráda technické a kreativní věci. Mnozí si myslí, že jsou to dvě naprosto neslučitelné a odlišné záležitosti. Já sama však cítím, že kreativita a technika se vzájemně doplňují. Nejsem excelentní kuchařka a nebaví mě každodenní vaření. V tomto směru není kuchyně mým velkým přítelem. Jinak je to ale v případě pečení sladkostí. První dort jsem upekla někdy před deseti lety. Od té doby se pečení a hlavně tvorba ozdob na dorty staly spolu s fotografováním mým velkým koněm a způsobem, jak se odreagovat a vyčistit si hlavu.

Sladký dort si můžete klidně srolovat

Rolovaný dort aneb sladká roláda trochu jinak

Zebra venku, zebra i uvnitř

Sladká zebra: S tímhle dortem budete za hvězdu

Motýlci vypadají krásně třeba na muffinech

Čokoládoví motýlci: Sladké tvoření, které vás bude bavit

Šachovnicový dort vypadá efektně a přitom je hrozně jednoduchý

Zahrajte si s námi a upečte si sladké šachy

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama