Prima maminka

15. října 2017 07:30

Anna Kopečková

Barevné podzimní dekorace, které vás budou bavit

Podzim je na výrobu nejrůznějších dekorací do domu nebo bytu jako dělaný. Krásné barvy, spousta přírodních materiálů včetně všudypřítomných dýní. Co víc si může člověk milující tvoření přát?

Ukážeme vám, co si můžete právě teď vyrobit a nezabere vám to moc času. Navíc vám barevné tvoření zvedne náladu, aspoň na chvíli zabaví děti a budete mít doma dekorace, které v obchodech nenajdete.

Foto: gardentherapy.ca

Rozkvetlé dýně

Dýně jsou skvělé na vaření, pečení i jako dekorace. A opravdu krásně vypadají v kombinaci s květinami. Na výrobu potřebujete středně velkou dýni. Odkrojte z ní vršek a vydlabejte vnitřek.

Foto: gardentherapy.ca

Máte dvě možnosti. Buď vnitřek vyložte fólií a naplňte květinářskou aranžovací hmotou, kterou navlhčíte a zapícháte do ní květy. Nebo dovnitř dýně postavte prázdnou plechovku, naplňte ji vodou a květiny do ní dejte jako do vázy. Nezapomeňte vodu průběžně vyměňovat nebo aranžovací hmotu vlhčit, aby květiny nezvadly.

Foto: mamaisdreaming.blogspot.co.uk

Věnec z filcového listí

Podzimní věnec vyrobený z pravého spadaného listí je samozřejmě nádherný. Potíž je v tom, že brzy uschne, listy se zkroutí a postupně ztratí barvu. Ten, který vám ukážeme, bude krásně barevný, i když ho za rok znovu vytáhnete ze skříně.

Budete na něj potřebovat kousky různě barevného filcu (vyberte podzimní barvy – zelenou, červenou, žlutou, fialovou, hnědou...).

Foto: mamaisdreaming.blogspot.co.uk

Vystřihněte z nich lístky a na každý permanentním černým fixem nakreslete žebrování.

Foto: mamaisdreaming.blogspot.co.uk

Pomocí tavné pistole slepte spodní části lístků, aby působily plasticky.

Foto: mamaisdreaming.blogspot.co.uk

Pak lístky pomocí tavné pistole postupně přilepte na vhodný kulatý rámeček.

Foto: sasinteriors.net

Svítící větev na stůl

Máte-li doma šikovného manžela s vrtačkou, bude výroba téhle dekorace opravdu hračka. Nejtěžší na ní je najít vhodnou větev (nebo menší polínko). Důležité je, aby byla stabilní a na stole se nepřeklápěla.

Foto: sasinteriors.net

Poproste manžela, aby vám do větve vyvrtal ve stejných rozestupech několik jamek a pak do nich umístěte čajové svíčky. Větev postavte na stůl (můžete pod ní dát tác nebo alespoň papír) a kolem ní naaranžujte malé dýně, šišky a barevné listy. A pak už stačí počkat na večer a svíčky rozsvítit.

Foto: Homestoriesatoz.com

Barevné žaludy

Tohle bude asi bavit hlavně děti. Nasbírejte s nimi v lese žaludy. Důležité je nechat je nejdříve dobře vyschnout. Trochu to urychlíte, když žaludy nasypete na plech a dáte na dvě hodiny do trouby vyhřáté asi na 80 °C. Mezitím si připravte akrylové barvy (kromě podzimních barev vypadá krásně i zlatá nebo stříbrná) a menší štětce. Žaludy oddělte od kloboučků a každý natřete barvou a nechte zaschnout. Případně je ještě můžete přestříkat bezbarvým lakem. Po zaschutí je pomocí tavné pistole opět přilepte ke kloboučkům a dejte v misce na stůl. Nebo na ně přilepte nitky a pověste je třeba na okno.

A když se vám nebude chtít je barvit, vlepte do kloboučků třeba skleněnky:

Foto: rhythmsofplay.com

Baví vás tvořit? Podívejte se i na další tipy na podzimní dekorace.

Anna Kopečková

Mohlo by vás taky bavit:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.