Prima maminka

30. července 2017 10:00

Anna Kopečková

Chcete mít svůj talisman nebo amulet? Vyrobte si ho!

Víte, jaký je rozdíl mezi talismanem a amuletem a jak vyrobit škapulíř nebo Oko štěstí? A víte, k čemu všemu jsou dobré?

Kdysi se vyráběly, aby odháněly zlé duchy, chránily před smůlou, krádežemi, pomáhaly přivolat štěstí, lásku, peníze i moc. Po tisíciletí provázejí lidstvo. Co všechno umí, lze jenom stěží popsat. K lidem se většinou dostávaly z druhé ruky. Byly nabité energiemi různých charakterů, zaříkány kněžími, mágy nebo šamany a opravdu přinášely pomoc a eliminovaly problém, kvůli němuž byly zhotoveny. Síly v nich zakleté ochraňovaly svého majitele. Zhotovovaly se ze všech dostupných materiálů. Z kovů, dřeva, kamenů, keramiky, kostí, minerálů a v neposlední řadě z bylinek.

A jaký je rozdíl mezi talismanem a amuletem? Talisman přináší svému majiteli štěstí v oblastech, na které byl určen, zatímco amulet přináší štěstí svému majiteli i v obecnější rovině. Převážně se při tom čerpá ze symboliky.

Něco o neznámějších amuletech:

Hórovo oko

Byl to jeden z nejznámějších symbolů ve starém Egyptě. Pravé oko Hóra je slunce, odpovídá za budoucnost a je aktivní. Měsícem je oko levé. To je pasivní a zná tajemství minulosti. Spolu vidí ve dne i v noci. Jsou připomínkou božské vševědoucnosti. Hórus se znázorňoval také jako člověk se sokolí hlavou. Vzýval se v důležitých chvílích života, kdy se rozcházely životní cesty lidí. Žádal se o pohled do budoucna a to, co přijde. Jeho oči měly chránit všechny lidi, kteří se cítili skřípnuti životem a potřebovali inspiraci a vhled k tomu, aby mohli překlenout těžké období. Hórovy oči dopřávaly lidem klidný život bez obav a strachů.

Hórovy oči lze často vídat zvěčněné na sarkofázích. Jako amulet chrání před slepotou i uhranutím. Používaly se také při obřadech majících pomoci zesnulému přejít z jednoho světa do druhého. Magická práce s okem Hóra však není zcela bezpečná! Rozvíjí jasnovidnost a dovoluje nahlédnout do světa zesnulých. To není vhodné pro všechny lidi. Slabší, či méně duševně pokročilí jedinci by mohli být vystaveni psychickému šoku. A odsud je cesta do psychiatrické léčebny už jenom velmi krátká. Léčebny jsou bohužel plné lidí, kteří si hráli s něčím, čemu nerozuměli a co nezvládli.

Scarabeus

Amulet ve tvaru skarabea byl ve starém Egyptě hodně módní. Byl zasvěcený bohu Cheperovi, jenž byl pokládán za jednu z podob slunečního boha. Věřilo se, že se zrodil sám ze sebe. Svému nositeli přinášel navždy božskou ochranu.

Foto: etsy.com

Oko štěstí

Tento amulet má neobyčejnou sílu odvrátit všechny oči, které by vám chtěly ublížit. Chrání před uhranutím. Takovýto amulet si ale lze vcelku snadno vytvořit vlastnoručně. Najděte si v moři nebo v potůčku hladký oblázek. Takový akorát do ruky. Nechte jej vyschnout na slunci. Ideálním dnem pro tvorbu tohoto amuletu je každý první pátek v měsíci. Měsíc by měl být uprostřed fáze mezi novoluním a úplňkem. Na stůl postavte čtyři svíce. Bílou, modrou, zelenou a černou. Připravte si také stejné olejové barvy, jaké mají svíce, a čtyři čisté štětce. Uprostřed stolu bude na talířku položený kámen. Do vykuřovací misky vhoďte na žhavý uhlík vykuřovací směs z levandule nebo santalového dřeva. Představte si, co po amuletu žádáte. Na kámen si nejdřív vše namalujte tužkou. Poté namalujte na kámen oční bělmo a počkejte, až uschne. Potom namalujte černou barvou oční čočku. Opět nechte vyschnout. Nyní nakreslete zelenou čárečky duhovky a po uschnutí domalujte kolem větší modrý kruh. Nakonec obkreslete černou barvou.

Tyto čtyři barvy na oku štěstí mají své opodstatnění. Bílá barva značí čistotu a chrání před nepřejícími pohledy. Modrá barva posiluje víru v sebe sama, zelená chrání před nepřejícností a dává sílu postavit se zlu, zatímco černá barva všechno spojuje.

Namalované oko nechte vyschnout. Po západu slunce zapalte svíce. Začněte zleva bílou. Chvíli se dívejte do plamenů svící, jestli si nevšimnete nějakých překážek, jako by bylo třeba prskání svící.

Nad bílou svící vyslovte: „Stvořila jsem oko štěstí, aby mne chránilo ode všech zlých lidských pohledů.“

Nad modrou proneste: „Stvořila jsem oko štěstí, abych měla vždy víru v sebe.“

Přejeďte s kamenem nad zelenou svící se slovy: „Stvořila jsem tě, oko štěstí, abys mne chránilo před lidskou nepřejícností.“

Podržte kámen nad černou svící se slovy: „Všechno toto dělám pro dobro všeho a všech lidí. Tak se staň a hned!“

Nakonec zhasněte všechny svíce, začněte opět od bílé. Kámen zabalte do bílé látky a uložte na místo, o kterém víte jenom vy. Nechte jej uložený alespoň jeden den. Poté je kámen připravený vás chránit a vy můžete svůj amulet nosit sebou. Nikomu nedovolte, aby na něj sahal.

Podkova

Patří k nejvíce rozšířeným symbolům štěstí. Někde se věší obloučkem nahoru, jinde naopak. Skutečnou ochrannou moc ale mají podle magické tradice pouze podkovy nalezené na cestě, na rozdíl od těch kupovaných. Ty je nutné magicky ochrannou energií nabít. Podkovy nesou speciálně štěstí na koňských dostizích. A protože jsou podobné magnetu, zvyšují i objem vašich peněz, které přitahují stejně, jako magnet.

Čtyřlístek

Tento nejpopulárnější přírodní amulet přináší tolik štěstí, kolik má lístků. Jeho moc znali již keltští druidové. Byli si jistí, že jim ukáže i zlé duchy a čarodějnice a ochrání je před jejich nástrahami.

Bylinkové amulety a talismany

Nejčastěji se míchají na zajištění zdraví, lásky a peněz. V každé směsi by mělo být malé množství bylin. Používám sedmero bylin, neboť sedmička je posvátné číslo.

Podívejte se, jak si můžete připravit směs na přivábení lásky:

Podobným způsobem vyrobíte i další škapulíře:

Směs na přivábení peněz:

Stejným dílem prášku ze santalového dřeva, myrty, kadidla, mleté skořice, drceného hřebíčku, drceného jehličí, sušeného kostivalu.

Směs na přivábení zdraví:

Vždy po stejném dílu: sušená bazalka, sušené březové listí, sušený kopr, sušené jeřabiny, sušený mech, sušená majoránka, sušený rozmarýn.

Amulet z dvanácti bylin

Na amulet budete potřebovat sáček ze zeleného nebo červeného hedvábí, bavlny nebo lnu. Provázek ve stejné barvě na zavázání a dvanáct bylin v tomto množství:

7 listů vavřínu, 7 hřebíčků, 7 kusů sušené citronové kůry, 7 kousků skořice, 7 kousků sušeného zázvoru, 2 muškátové květy, 7 zrníček kmínu, 7 zrníček nového koření, 7 kuliček plodů jalovce, špetka šafránu. Rituál má nejvyšší účinnost v období tři dny před nebo tři dny po úplňku, ideálně v jakékoliv pondělí. Na oltář nebo na stůl si dejte bílý či stříbrný ubrus, do misky uprostřed stolu vysypte všechny uvedené bylinky. Po levé straně položte sáček, a po pravé svícen s bílou nebo stříbrnou svící. Před talíř postavte kadidelnici, kde bude zapálené kadidlo zasvěcené Měsíci (eukalyptus, jasmín, santalové dřevo nebo myrha). Po západu slunce zapalte svíci a chvíli se dívejte do jejího plamene, zda vám nepřichází nějaká informace, že byste rituál v tuto dobu neměli provádět. Při zapáleném kadidle smíchejte pomalu všechny byliny v misce a vyslovte následující slova:

„Celým vesmírem vládne síla, která umí pohnout Sluncem i Měsícem. Tato síla promlouvá skrz XY (jméno osoby, pro kterou amulet děláme) a rozjasňuje Slunce. Tato síla je zároveň mužskou i ženskou. Je mrakem i deštěm, žije ve vlhké zemi, v kořenech, hýbe větrem, je veškerým životem narozeným i nenarozeným na této planetě i na planetách ostatních. Je zjevená i skrytá v planetách i hvězdách. Je nekonečná a věčná, blahodárná i chránící, uzdravující i tvůrčí. Jde vpřed časem i prostorem v tomto životě i v životech, které teprve přijdou. Tato síla je směřována na XY a já směřuji tuto sílu pro dobro všech a ve shodě s jejich svobodnou vůlí. Nechť tento amulet přinese veškeré štěstí, zdraví a spokojenost. Tak se staň.“

Autorka: Helen Stanku

Kartářka Helen Stanku pochází ze starobylého rodu, ve kterém nebyla nouze o kartářky, mágy a vědmy a kde se dědí řemeslo, ale především otevřená 7. a 6. čakra. Podle Helen je dobré se s kartami spřátelit. Karty potom oplácejí s láskou a ukazují okolnosti, které se později stanou. „Karty reagují na mne, na moje podvědomí a na energii člověka, jemuž vykládám. Tyto energie jsou proměnlivé, jako všechno kolem nás. Žádný výklad není zbytečný. Lidem vždy ve správný moment dojde, co jim chtěly karty říct,“ tvrdí Helen Stanku. Více najdete na www.kartarkahelenstanku.cz.

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek
Štítky peníze láska svíčka Měsíc Slunce talisman amulet Starověký Egypt oko štěstí škapulíř

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.