Prima maminka

25. května 2021 06:00

Petra Kloidová

Proč jsou tátové důležití? Dcery mají díky nim vyšší IQ, synové se vyhnou závislostem

Otcové, speciálně ti milující, se mohou podle posledních výzkumů významně zasloužit o životní štěstí svého dítěte. Aktivní tátové dokážou zvýšit sebevědomí, IQ nebo snížit riziko nebezpečných závislostí.

Dcery mají vyšší IQ

Podle jedné z posledních studií jsou otcové nezastupitelnou součástí v kognitivním a behaviorálním vývoji dítěte. Dívky a chlapci, kteří mají odmalička aktivní pečující otce, prokazují vyšší IQ. Výzkum dokonce ukázal, že takové dívky nemají tak často problémy s chováním během pubertálního období.

Milované dcery si častěji vybírají profese, kam se ženy nehrnou

Otcové hrají velkou roli v mládí každé ženy, a to i v jejich volbě profese. Podle studie se ženy, které mají milující otce, častěji chopí profesí, jež jsou zpravidla zastávány muži. Všimněte si například atletek, které děkují svým otcům za podporu v jejich cestě za cílem.

TÁTOVÉ NA MATEŘSKÉ. 6 VĚCÍ, KTERÉ O NICH MUSÍTE VĚDĚT

Chlapci se drží dál od nebezpečného okolí

Otcové mají prokazatelně velký vliv na to, jak se vyvíjí dětská identita a také sociální schopnosti dítěte. Děti bez otců mají třikrát vyšší šanci, že budou mít do svých třiceti let problém se zákonem. Je známo, že členové gangů pocházejí z rodin, kde chyběl právě otec.

Děti mají menší šanci k tomu vytvořit si závislost

Ačkoliv se matky většinou podílejí na péči o dítě mnohem větší měrou než otcové, děti vyrůstající bez otce mají vyšší šanci k vytvoření různých závislostí. Předpoklady k tomu mají hlavně chlapci. Většina pacientů léčících se ze závislostí pochází z rodiny, kde chyběl mužský element.

PARTNER U PORODU: NEJINTIMNĚJŠÍ OKAMŽIK NEBO RECEPT NA PRŮŠVIH

Děti s otci mají vyšší emocionální inteligenci

Aktivní otcové podle některých psychologů dokážou dítěti rozvinout sebevědomí. Hodně smíchu, škádlení, hraní si a „rvaček“ s tatínkem dokáže dětem významně pomoci při rozvoji jejich emocionální inteligence. Klasické přetahování s tatínkem dokáže dětem pomoci a nemají pak problémy s navazováním kontaktů, jsou více společenské a mají daleko vyšší EQ (emoční inteligenci).


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.