Dobrota nejen pro děti: Corn dogs aneb párečky v kukuřici

Vyzkoušejte variaci na oblíbenou chuťovku, po které se jen zapráší.

Jestli něco děti milují, tak jsou to jídla na špejli. A nemusí být jen sladká, jak cukrová vata nebo zmrzlina. Klidně to můžou být i oblíbené párečky schované v křupavém těstíčku. Udělejte je dětem jako pohoštění na dětskou party nebo třeba jen tak pro radost a zkraťte jim čekání na prázdniny.

A nebojte se malé pomocníky zapojit i do přípravy. O to víc jim pak bude chutnat.

Co budete potřebovat na 14 porcí:

  • cca 300 g dětských párečků
  • 1/2 hrnku kukuřičné mouky
  • 1/2 hrnku hladké mouky
  • 2 lžíce krupicového cukru
  • 2 lžičky prášku do pečiva
  • špetku soli
  • 1 velké vejce
  • 120 ml plnotučného mléka
  • rostlinný olej na smažení

Postup:

1. Každý páreček rozkrojte napříč na poloviny a do řezné plochy zapíchněte lízátkové dřívko. Párečky důkladně otřete papírovou utěrkou, aby byly suché.

2. V míse promíchejte kukuřičnou a běžnou mouku, cukr, prášek do pečiva a sůl. V hrnku prošlehejte vejce s mlékem. Vlijte k suché směsi a promíchejte. (Je dobré těstíčko přelít do vyšší nádoby, párečky se pak budou lépe namáčet.)

3. V silnostěnné vyšší pánvi nebo kastrolu zahřejte vysokou vrstvu oleje – corn dogs se smaží v tukové lázni. Připravte si mělkou misku vyloženou papírovými utěrkami.

4. Párečky obalujte v těstíčku a přebytek zlehka oklepejte, pak je smažte v horkém oleji dozlatova, nechte je odkapat v misce s papírovými utěrkami a ihned podávejte.

Těšíte se na léto a prázdniny a máte rádi dobré jídlo? Nenechte si ujít další číslo časopisu Prima FRESH, které je právě v prodeji:

Podobné články

Mohlo by vám taky chutnat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.