Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Einsteinova teorie štěstí? Je jednodušší, než si myslíte!

Albert Einstein měl pár vědeckých teorií, které spoustě lidí umí pořádně zamotat hlavu. Ale jeho názor na to, jak být v životě šťastný, je překvapivě jednoduchý a nadčasový.
Vydáno: 20.04.2018
Einsteinova teorie štěstí
Autor: profimedia.cz Einsteinova teorie štěstí
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vraťme se zpátky v čase, do roku 1922. Německý fyzik, který se proslavil zejména díky své teorii relativity, tenkrát přednášel na několika konferencích v Japonsku a zrovna pobýval v tokijském hotelu Imperial. Tam za ním dorazil poslíček, aby doručil Einsteinovi poštu. Poslíček odmítl přijmout spropitné, možná kvůli místním zvykům, možná proto, že Einstein neměl u sebe bankovku nižší hodnoty. Každopádně Einstein nechtěl, aby poslíček odešel jen tak, a tak mu na dva lístky papíru napsal rukou dvě poznámky v němčině a dal mu je se slovy: „Možná, že když budete mít štěstí, budou tyhle poznámky jednou mnohem cennější než jen obyčejné spropitné." Alespoň to tvrdí prodejce, který jednu z ručně psaných poznámek vydražil v aukci loni na podzim za více než jeden a půl milionu dolarů!

Einsteinovy poznámky o štěstí Foto: Einsteinovy poznámky o štěstí                                                                        Foto: profimedia.cz

 

A co vlastně tenkrát Einstein na papírky napsal? Ačkoli poznámky pocházejí od skutečného génia, popisují celkem jednoduché a dosažitelné způsoby, jak v životě najít a udržet si štěstí.

Jedna géniova poznámka zní: „Poklidný a skromný život přináší více radosti než honba za úspěchem, z níž plyne jen věčný nepokoj."

A další poznámka je velice jednoduchá (a přesná):  „Kde je vůle, tam je cesta."

Takže pokud se chcete řídit radami jednoho z největších géniů všech dob, přestaňte se soustředit na myšlenky na úspěch, ať už své, nebo někoho jiného. Žijte skromně a jděte za cílem, který je věrný vašemu vlastnímu já.

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

9 věcí ve vašem bytě, které podle vědců přinášejí štěstí

9 věcí ve vašem bytě, které podle vědců přinášejí štěstí

10 zapomenutých pravd o štěstí

10 zapomenutých pravd o štěstíČlánek je zařazen v: Einstein, teorie štěstí, teorie relativity, životní štěstí
Reklama