zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Magie sněhu: Co říkají sny o sněhu a jak ho využít pro přivolání lásky?

Magie sněhu
Autor: iStock Magie sněhu
Helen Stanku , Vydáno: 08.01.2021
Na sníh leckdo nadává. Už naši předci ho ale rozhodně nepodceňovali. Sněhu se připisovaly velké hojivé síly a i dnes může být vaším pomocníkem v magii. Existuje spousta pověr o sněhu, můžete ho využít při různých rituálech a sníh hraje velkou roli i ve výkladu snů.

reklama

Sněhu se dříve připisovaly velké hojivé síly. Pomáhal při bolestech očí, odstraňoval pihy a jiné malé drobné vady krásy. Voda získaná z prvních sněhů posilovala čarodějnou moc bylin.

Seznamte se s Moranou

Dětem radost a řidičům starost, říká se o sněhu. V Německu děti vědí, že když sněží, natřásá peří paní Holle. Na Slovensku je to Perinbaba. Podle starých Slovanů vládne zimě Morana, krásná mladá žena s černými vlasy a modrýma očima v bílých šatech posetých diamanty, se svíčkou v ruce. Morana vládne ze svého křišťálového paláce a jejím darem světu je mrtvá voda. Jako ledové královně je jí zasvěcen diamant. Ze stromů jí náleží smrk a ze zvířat vrána či krkavec. Symbolem Morany je lebka, svíce nebo lampa. V magii se Morana volá na pomoc v boji s nepřítelem, aby jej očarovala a tím zničila. Jako obětina se jí za to přinášel chléb, mléko, med, olej, víno, kůže, železo nebo vlna. Také se jí obětovaly slepice. I zapalování svíček na hřbitovech se považovalo za oběť Moraně.

Jak přivolat sníh

Máme malou chvíli, kdy se vracíme do krajiny dětství a snů, kdy si přejeme vše vidět čisté a bílé. Tady se vyplatí sáhnout do zdrojů magie počasí. Jeden takový návod radí vytáhnout bubny a sníh si vybubnovat. Ideálně některou středu, v době přibývajícího měsíce. Jedná se o velmi podobný postup jako při vyvolávání dešťů. Pomoc Mrazíků není na škodu. Mráz má vliv na lidský organismus. Pomáhá prokrvovat tělo a má blahodárný vliv na chronickou únavu. Také zabíjí chorobotvorné bakterie. Dejte v mrazu peřiny ven a zničíte tím roztoče i spoustu dalších parazitů.

Sníh ve snu viděti

Sněžný povlak má také svůj význam z hlediska věštění. Zdá se vám o sněhu? Věci nepůjdou dle vašich představ. Můžete se zamilovat do ne zcela adekvátního partnera pro vás nebo s ním spadnout po hlavě do milostného románku. Silné sněžení znamená větší potíže a věci nepůjdou ve shodě s tím, co jste si naplánovali. Naštěstí dokážete nástrahy a potíže překonat. Sněhová bouře – to už je životní fičák a přinese bouři i do vašeho života. A ačkoliv jste to vůbec neplánovali, v součtu vám přinese pozitivní změny.

Chůze zasněženou krajinou má dvojaký význam. Skromnějším lidem věští zlepšení situace, boháčům zamrzlou investici. Pokud se vám zdá o sněhu v roční době, která tomu neodpovídá, čeká vás opravdová láska.

Polibek při padajících vločkách sněhu je věštba splnění snů. Pokud ve sněhu vidíte kámen, má význam tarotové karty Mág. Ve sněhu ale znamená, že vám osud do cesty postavil člověka, který bude probouzet váš obdiv a úctu. Rychle však vyjde najevo, že je to člověk dvojí tváře a hraje s vámi falešnou hru. Ve věštbě na vztahy ukazuje toxický vztah nebo zradu.

Pověry o sněhu

Existuje velmi mnoho pověr o sněhu. Jedna z nich varuje, abyste nevyznávali partnerovi poprvé city a lásku v den, kdy napadl čerstvý sníh. Pokud to uděláte, vztah nevydrží déle, než do tání sněhu. Pokud však padá sníh ve svatební den, věští neobvyklé štěstí novomanželům.

Sněhové rituály

Sníh se také používá v magii. Spolu s odpovídajícími bylinkami se používá do nápojů lásky a také k rituálům pro stálé štěstí, očistu a přivolání štěstí. Voda získaná z roztátého sněhu, kterou potřete víčka svého milovaného, přináší lásku a věrnost. Nejlepší rituály na lásku, ochranu a očištění se dělají o prvním lednovém úplňku.

Sněhobílá bělost se také využívá k tvorbě ochranných amuletů. V čerstvě napadaném sněhu můžete zamíchat odpovídající bylinky nebo jím potírat rituální svíce. Pokud rozmočíte ve sněhu bavlněné, lněné či plátěné sáčky (škapulíře), necháte je vyschnout a teprve poté do nich vložíte to, co vám má přinést, co potřebujete (třeba ochranu od negativních energií), mají pak mnohonásobně větší moc.

Autorka: Helen Stanku

Kartářka Helen Stanku Foto:

Kartářka Helen Stanku pochází ze starobylého rodu, ve kterém nebyla nouze o kartářky, mágy a vědmy a kde se dědí řemeslo, ale především otevřená 7. a 6. čakra. Podle Helen je dobré se s kartami spřátelit. Karty potom oplácejí s láskou a ukazují okolnosti, které se později stanou. „Karty reagují na mne, na moje podvědomí a na energii člověka, jemuž vykládám. Tyto energie jsou proměnlivé, jako všechno kolem nás. Žádný výklad není zbytečný. Lidem vždy ve správný moment dojde, co jim chtěly karty říct,“ tvrdí Helen Stanku.

Více najdete na www.dobrakartarka.cz.

 

 

Mohlo by vás taky zajímat:

Proč nás trápí zlé sny? Jsou voláním duše, která chce, abychom ji vyslyšeli

Proč nás trápí zlé sny? Jsou voláním duše, která chce, abychom ji vyslyšeli

Sny o sexu

Sny o sexu: Víte, co opravdu znamenají?

[nid:4139064]]

reklama

Související témata: věštění , mráz , sníh , magie , výklad snů , sny , amulet , sněžení

reklama

Přečtěte si také

reklama