Mlsáte rádi? Oslaďte si víkend sladkou houbou!

Jestli máte alespoň trochu šikovné ruce a baví vás sladce tvořit, tohle vás bude bavit. A nejvíc nadšené z toho budou děti, protože mořská houba Spongebob patří mezi nejoblíbenější dětské postavičky.

Jak sladkého Spongeboba vyrobit, vám ukáže Míša, maminka dvou dětí, která nikdy na žádnou speciální školu pro cukráře nechodila. Prostě jí jen baví sladce tvořit a hlavně koukat, jak jsou z toho pak ostatní nadšení.

Základ této žluté vtipné houby tvoří obdélníkový korpus, který je na delších stranách seříznutý tak, že se zužuje. Takže první, co musíte udělat, je upéct korpus v obdélníkové formě (nebo případně ve čtvercové a pak ho po stranách seříznout do tvaru obdélníku). Korpus si můžete upéct třeba podle receptu na mandlový piškotový dort. Po vychladnutí korpus promažte krémem a i na povrchu ho lehce obmažte nejlépe máslovým krémem. Pokud nevíte, jak na to, nebo potřebujete recept na krém, podívejte se SEM. Takto připravený korpus nechte dobře vychladit.

Do vychlazeného korpusu vytvořte nožem nebo lžící v širší části asi do dvou třetin důlky, jak na hranách, tak na přední straně. Takto připravený korpus znovu obmažte máslovým krémem, resp. zakryjte vykukující korpus ve vytvořených důlcích, a koprus nechte znovu vychladit.

Na potažení Spongeboba si připravte bílou, žlutou a hnědou potahovací hmotu (pokud nevíte, co to je a jak se hmota barví, všechny informace najdete v článku o potahování dortů). Dále budete potřebovat trochu černé potahovací hmoty na boty, červené na kravatu a modré na oči.

Nejdříve vyválejte bílou hmotu a potáhněte s ní spodní třetinu (tu užší) dortu.

Pak rozválejte žlutou potahovací hmotu a potáhněte s ní zbytek dortu. Hmotu dobře uhlaďte a vtiskněte do vytvořených důlků, aby vynikla struktura houby. Zbytky hmoty odřízněte.

Tip: Jak potáhnout čtvercový (obdélníkový) dort: Hmotu položte na dort, uhlaďte ji jak na vrchu, tak na stranách, aby hmota dobře k dortu přilnula. Na rozích hmotu k sobě přitiskněte, jako když balíte balíček (ale vzniklý růžek nepřehýbejte ke stěně dortu, ale nechte ho trčet ven). Přebývající hmotu rovně odřízněte podél hrany dortu či ustřihněte. Vzniklý spoj zahlaďte prsty.

Z hnědé hmoty vytvořte Spongebobovi kalhoty. Rozválejte ji na tenko, přiložte na spodní část dortu, seřízněte nožem tak, abyste vytvořili rovný okraj a byl vidět proužek bílé hmoty, hmotu uhlaďte a zbytky odřízněte stejně, jako jste to udělali předtím u žluté a bílé hmoty. Takto připravený dort dejte opět do lednice vychladit.

Je čas připravit si zbývající části – ruce, nohy, oči, ústa, nos, kravatu, límeček od košile a části pásku.

Ze žluté hmoty vytvoříte ruce. Nejprve z koule hmoty vyválejte váleček, který bude na jedné straně širší. Tuto stranu zploštěte (vznikne vám jakási miniaturní vařečka) a nožem vytvořte budoucí ruce, které prsty dotvarujte a vyhlaďte.

Dále si připravte nohy. Budete potřebovat boty, které vytvarujete tak, že z kuličky hmoty vytvoříte nejdříve oválek, na horní stranu vytvoříte důlek, do kterého později usadíte nohu a na spodní stranu přilepíte malou kostičku hmoty jako podpatek. Pak z bílé hmoty (ponožky) a žluté hmoty (nohy) vytvoříte dva stejně silné válečky. Do bílého také vytvoříte důlek a žlutý na jedné straně zešpičatíte, aby nohy v sobě lépe držely. Nakonec k tomu přilepte nohavice. Vzniklé nohy můžete vyztužit špejlí, nohy se díky tomu nebudou rozpadat a budou lépe držet v dortu.

Teď je čas dát Spongebobovi tvář. Z bílé hmoty vykrojte dva kruhy, ze kterých potáhnutím vytvoříte oválky, na ně nalepte modrá kolečka a do nich ještě menší černá kolečka jako oči. Pomocí trošky vody přilepte nos, rozesmátá ústa se zuby zakončená tvářemi (dvě malá kolečka). Přilepte na kalhoty pásek, na košili límec a kravatu.

Teď na dort připevněte ruce a nohy a vytvarujte je do požadované polohy. Ruce stačí přilepit troškou vody a lehce přitisknout k dortu, nohy vpíchněte do dortu pomocí špejlí.

Teď už stačí jen domalovat detaily – pruhy na ponožkách, kontury tváří a brady, připevnit řasy z úzkých válečků černé hmoty a namalovat nebo udělat pomocí miniaturních kuliček z bílé hmoty jiskru v oku. Na malování můžete použít malý štěteček a malé množství potravinářské barvy, kterou zředíte kapkou alkoholu, nebo případně jedlou fixu.

No není jako živý, tedy spíše animovaný?

Užijte si sladké mlsání!

Vaše Míša

Seznamte se s Míšou: Jmenuji se Michaela, je mi 36 let, mám dvě malé děti a jsem inženýrka elektro. Miluji rozzářené dětské oči a dorty – ideální kombinace. Mám ráda technické a kreativní věci. Mnozí si myslí, že jsou to dvě naprosto neslučitelné a odlišné záležitosti. Já sama však cítím, že kreativita a technika se vzájemně doplňují. Nejsem excelentní kuchařka a nebaví mě každodenní vaření. V tomto směru není kuchyně mým velkým přítelem. Jinak je to ale v případě pečení sladkostí. První dort jsem upekla někdy před deseti lety. Od té doby se pečení a hlavně tvorba ozdob na dorty staly spolu s fotografováním mým velkým koněm a způsobem, jak se odreagovat a vyčistit si hlavu. Jestli chcete, podívejte se SEM.

Mohlo by se vám také líbit:

Sdílejte článek
Štítky houby dort kravata Spongebob v kalhotách

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.