Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Rodina

Nic nestíháte? Pořád chodíte pozdě? To se může zlepšit!

Přesnost, vlastnost králů. Ale někdo ji prostě nemá v krvi. U bohémského malíře či rozevlátého hudebníka to lze tolerovat a svým způsobem se s tím i počítá, řekne se: Umělec má na pozdní příchod nárok. Na rozdíl od nás, obyčejných smrtelníků, kteří pracujeme v kancelářích či obchodech.
Vydáno: 09.01.2017, Martina Hrušková
Nic nestíháte? Pořád chodíte pozdě? To se může zlepšit!
Nic nestíháte? Pořád chodíte pozdě? To se může zlepšit! Autor: istockphoto.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

A jsou mezi námi skutečně lidé, kteří nedokážou přijít včas, i kdyby se rozkrájeli. Pokud k nim patříte a pokud vám nedochvilnost už pomalu začíná komplikovat život, je třeba začít přemýšlet o nápravě. Jak to provést, aby se z krále bohémů stala dochvilná osoba, která nemá ani v nejmenším problémy s pozdními příchody?

Hlavně se z toho nezbláznit

Největším strašákem je ranní vstávání. Tehdy má zaměstnaná žena oprávněný pocit, že se z toho zblázní. Jen málokterá z nás dokáže v naprostém klidu ráno vstát, udělat snídani pro celou rodinu a dětem svačiny, zkontrolovat, zda mají vše připravené do školy či školky, sama se najíst a vypít si ranní kávu, obléknout potomky, zkontrolovat, zda se správně umyli, popřípadě se dokonce ještě nalíčit… Je to vůbec v lidských silách? Není! Leda byste vstali o něco dříve, než je nezbytně nutné.

Zlatá půlhodinka

Možná to bude znít banálně, ale ta nejužitečnější rada pro chození včas do práce je skutečně svým způsobem obyčejná: ve všední dny choďte spát dřív a dříve vstávejte. Ve zhruba půlhodince, kterou díky tomu získáte, stihnete neuvěřitelné množství důležitých úkonů. Přinejmenším si vypijete ranní kávu anebo čaj, což je příjemný rituál, který zaručeně vylepší vaši náladu. Připravíte dětem svačiny. A třeba stihnete i udělat snídani.

Žádné smlouvání s budíkem

Pozor na odložené zvonění. Odkládat buzení o deset minut a pak o dalších deset minut je nejlepší cesta k tomu, abyste zase už přišli pozdě. Samozřejmě častým jevem je i to, že spáč budíka zamáčkne, ani o tom neví, a tvrdě spí dál, jako by ho do vody hodil. Proto obávaný budík umístěte tam, kam už nedosáhnete, aby nebylo možné bezstarostně ho zamáčknout a znovu se ponořit do sladké dřímoty.

Zkuste tyto triky, vstávání vám půjde lépe:

Jak být ráno alespoň trochu výkonnější?

Neradi vstáváte? Máme pro vás návod, jak být ráno alespoň o trochu výkonnější

I večery jsou k něčemu dobré

Pochopitelně že je večer po celodenním kolotoči každý k smrti unavený. Nelze vyloučit, že už máte sílu jen na to, padnout k televizi a otevřít si sáček s burskými oříšky. Ale myslete na to, jak moc ráno oceníte, že jste večer nelenili. Máte-li větší děti, jistě vám rády pomohou. Spolu s nimi připravte oblečení na příští den, svršky položte každému dítěti zvlášť na jeho židli. Samozřejmostí je zkontrolovat, zda mají školáci připravené učebnice na následující den, podepsané úkoly a žákovské knížky – tuhle činnost na ráno nikdy nenechávejte. Dbejte na detaily, připravte dceři například i gumičku do vlasů, protože představa, že bude ráno lítat jako šílená po bytě, hledat ji a všechny zdržovat, není právě pěkná.

Když všechno selže

Ale jsme lidé, nikoli roboti, a může se stát, že zrovna běžíme ke dveřím kanceláře, srdce divoce buší, hodiny ukazují dvacetiminutové zpoždění. Pak už se musíme uchýlit k výmluvě. Některé jsou běžné, například: Omlouvám se, nezazvonil mi budík, před nosem ujel autobus, vezl jsem dědečka k lékaři. Další výmluvy už zavánějí čímsi neobvyklým, kupříkladu: Autobus začal náhle hořet, případně: Uvízl jsem ve výtahu. A následuje třetí skupina čili výmluvy originální, sem patří: Pohřbívali jsme kocoura. Anebo: Nepřišel jsem pozdě, to vy jste tady brzy.

Mohlo by vás také zajímat:

Jak přežít, když se nám chce spát

Jste unaveni? 5 rad, jak přemoci spánek

To, co v sobě dusíte, se projeví negativně i navenek

Víte, jakou daň platí naše tělo a duše za stres?

S těmito postřehy si rok 2017 užijete tak, jak se patří

S těmito triky a postřehy si rok 2017 užijete tak, jak se patří

-em-

Článek je zařazen v: vstávání, sova, ranní vstávání, pozdní příchody, organizace času, ranní ptáče
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama