Prima maminka

9. ledna 2017 07:30

Martina Čerňanská

Nic nestíháte? Pořád chodíte pozdě? To se může zlepšit!

Přesnost, vlastnost králů. Ale někdo ji prostě nemá v krvi. U bohémského malíře či rozevlátého hudebníka to lze tolerovat a svým způsobem se s tím i počítá, řekne se: Umělec má na pozdní příchod nárok. Na rozdíl od nás, obyčejných smrtelníků, kteří pracujeme v kancelářích či obchodech.

A jsou mezi námi skutečně lidé, kteří nedokážou přijít včas, i kdyby se rozkrájeli. Pokud k nim patříte a pokud vám nedochvilnost už pomalu začíná komplikovat život, je třeba začít přemýšlet o nápravě. Jak to provést, aby se z krále bohémů stala dochvilná osoba, která nemá ani v nejmenším problémy s pozdními příchody?

Hlavně se z toho nezbláznit

Největším strašákem je ranní vstávání. Tehdy má zaměstnaná žena oprávněný pocit, že se z toho zblázní. Jen málokterá z nás dokáže v naprostém klidu ráno vstát, udělat snídani pro celou rodinu a dětem svačiny, zkontrolovat, zda mají vše připravené do školy či školky, sama se najíst a vypít si ranní kávu, obléknout potomky, zkontrolovat, zda se správně umyli, popřípadě se dokonce ještě nalíčit… Je to vůbec v lidských silách? Není! Leda byste vstali o něco dříve, než je nezbytně nutné.

Zlatá půlhodinka

Možná to bude znít banálně, ale ta nejužitečnější rada pro chození včas do práce je skutečně svým způsobem obyčejná: ve všední dny choďte spát dřív a dříve vstávejte. Ve zhruba půlhodince, kterou díky tomu získáte, stihnete neuvěřitelné množství důležitých úkonů. Přinejmenším si vypijete ranní kávu anebo čaj, což je příjemný rituál, který zaručeně vylepší vaši náladu. Připravíte dětem svačiny. A třeba stihnete i udělat snídani.

Žádné smlouvání s budíkem

Pozor na odložené zvonění. Odkládat buzení o deset minut a pak o dalších deset minut je nejlepší cesta k tomu, abyste zase už přišli pozdě. Samozřejmě častým jevem je i to, že spáč budíka zamáčkne, ani o tom neví, a tvrdě spí dál, jako by ho do vody hodil. Proto obávaný budík umístěte tam, kam už nedosáhnete, aby nebylo možné bezstarostně ho zamáčknout a znovu se ponořit do sladké dřímoty.

Zkuste tyto triky, vstávání vám půjde lépe:

I večery jsou k něčemu dobré

Pochopitelně že je večer po celodenním kolotoči každý k smrti unavený. Nelze vyloučit, že už máte sílu jen na to, padnout k televizi a otevřít si sáček s burskými oříšky. Ale myslete na to, jak moc ráno oceníte, že jste večer nelenili. Máte-li větší děti, jistě vám rády pomohou. Spolu s nimi připravte oblečení na příští den, svršky položte každému dítěti zvlášť na jeho židli. Samozřejmostí je zkontrolovat, zda mají školáci připravené učebnice na následující den, podepsané úkoly a žákovské knížky – tuhle činnost na ráno nikdy nenechávejte. Dbejte na detaily, připravte dceři například i gumičku do vlasů, protože představa, že bude ráno lítat jako šílená po bytě, hledat ji a všechny zdržovat, není právě pěkná.

Když všechno selže

Ale jsme lidé, nikoli roboti, a může se stát, že zrovna běžíme ke dveřím kanceláře, srdce divoce buší, hodiny ukazují dvacetiminutové zpoždění. Pak už se musíme uchýlit k výmluvě. Některé jsou běžné, například: Omlouvám se, nezazvonil mi budík, před nosem ujel autobus, vezl jsem dědečka k lékaři. Další výmluvy už zavánějí čímsi neobvyklým, kupříkladu: Autobus začal náhle hořet, případně: Uvízl jsem ve výtahu. A následuje třetí skupina čili výmluvy originální, sem patří: Pohřbívali jsme kocoura. Anebo: Nepřišel jsem pozdě, to vy jste tady brzy.

Mohlo by vás také zajímat:

-em-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.