Prima maminka

17. listopadu 2016 08:00

Anna Kopečková

Oslaďte si sváteční den: Nepečené miniřezy

Jsou jednoduché, rychlé, originální a můžete je připravit ve svátek i ve všední den. A třeba vám zachutnají natolik, že je zařadíte i do svého sladkého vánočního repertoáru.

Arašídové máslo není úplně klasickou přísadou vánočního cukroví. Ale i když jsou jeho vůně a chuť typicky americké, i v našich krajích už pomalu domácní. Možná si tak rychle nezvyknete na jeho použití ve slaných sendvičích, ale v dezertech, i těch nepečených, je mimořádně příjemné. Vyzkoušejte, jak chutná třeba v jednoduchých miniřezech, jejichž příprava vám zabere sotva čtvrthodinu.

Co budete potřebovat:

  • 50 g másla
  • 200 g rozdrcených Bebe sušenek
  • 100 g arašídového másla
  • moučkový cukr podle potřeby
  • tmavou čokoládovou polevu

1. Máslo rozehřejte a v míse promíchejte se sušenkovými drobky, moučkovým cukrem a arašídovým máslem do hutné hmoty.

2. Vtlačte ji do čtverhranné mělké formy vyložené papírem na pečení a uhlaďte. Tmavou čokoládovou polevu rozehřejte s trochou arašídového másla a dobře promíchejte. Polevu rozetřete na hmotu ve formě a uhlaďte.

3. Po ztuhnutí nakrájejte na kostičky nebo obdélníčky.

Pro všechny milovníky vánočních dobrot (a nejen jich) máme skvělou zprávu. Právě vyšlo nové číslo časopisu Prima FRESH. Opět v něm najdete víc než 75 nových receptů a spoustu inspirace, která vám zpříjemní sváteční čas i zimní radovánky.

Podobné články

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.