Prima maminka

2. října 2017 10:23

Martina Čerňanská

Otestujte se: Umíte důstojně bojovat s přibývajícími roky?

Stárnout není jednoduché, stárnout důstojně je ovšem ze všeho nejtěžší. To dokáží jen skutečné osobnosti, ženy s velkým Ž, dámy, které neztrácejí smysl pro humor, nadhled, sebedůvěru, přičemž šarmu mají na rozdávání. Náležíte mezi ně?

Pokud kladně odpovíte na následující otázky, rozhodně mezi ně patříte.

1. Myslíte si, že věk je jen číslo?

Do jaké míry vás trápí ta nešťastná číslovka, která označuje rok vašeho narození a každým rokem bohužel stoupá? Je to pro vás jen a jen číslo, nebo o ní často zachmuřeně přemítáte? Slavíte ráda narozeniny, anebo se v ten den schováváte před okolím, neberete telefony a bolí vás hlava?

2. Vyhýbáte se větám typu: Na tohle už jsem stará, to přenechám mladším. Případně: Počkej, až ti bude tolik, kolik je mně?

Možná jste také v dospívání slýchala podobné poraženecké věty od babiček či od maminky. Jenomže v okamžiku, kdy začnete hovořit o tom, že tohle už ve svých letech nemůžete či tamto kvůli věku nezvládáte, ubližujete sama sobě, protože vás to negativně ovlivňuje a bohužel také limituje.

3. Oblékáte se do pestrých a veselých barev?

Odvážné barvy omlazují. Ostatně ve starých dobrýach gymnaziálních letech jsme se do nich oblékaly všechny, byla to pro nás samozřejmost. S přibývajícími léty ztrácíme odvahu zajímavě se oblékat, šatníkům pak dominují barvy jako je šedivá, černá, tmavě modrá, hnědá. Kdo si oblékne k šedivé beztvaré haleně černé široké kalhoty, jako by zestárnul nejméně o pět let.

Věřte, že věk je jen číslo, Foto: istock.com

4. Jste optimistka?

Pokud ano, zajásejte, protože pozitivní myšlení a mladistvý vzhled spolu úzce souvisejí. Zamračený člověk vypadá automaticky starší. Stačí se jen usmát nebo pousmát, a hned se žena mladší nejen cítí, ona mladě i vyhlíží. Úsměv je zázrak. Nestojí vás ani korunu, na rozdíl od kadeřníka či plastického chirurga, a vlastně během vteřiny zkrásníte. Optimismus se promítá i do vašeho vzhledu.

5. Berete diety s rezervou?

Nejkratší cestou do pekel je úzkostlivě si hlídat váhu. Člověk pak ztratí veškerou radost ze života, nedokáže si vychutnat dobré jídlo a jeho myšlenky se točí jen kolem počítání kalorií. Dokonce i taková hvězda jako Meryl Streep radí ženám, aby se nestaly posedlými hlídáním své váhy, protože na světě je přece tolik lepších věcí, o které se vyplatí se zajímat.

PŘEČTĚTE SI: VRÁSKY NA KRKU - 6 TIPŮ, JAK SE JIM CO NEJDÉLE VYHÝBAT

6. Vyhýbáte se plastickým chirurgům?

Celý Hollywood dnes vypadá stejně, tvrdí jen s malou nadsázkou ty slavné herečky, které diktátu nechat si řezat do obličeje skalpelem ještě dokázaly nepodlehnout. Vyhlazování vrásek smaže lidem z obličeje jejich individualitu. Přijdete o svou minulost i o svou povahu, která se vám zrcadlí v obličeji. Opravdové dámy prohlašují, že si každé své vrásky váží a nedaly by ji ani za nic na světě.

Mohlo by vás také zajímat:

autor: EM

Sdílejte článek
Štítky stáří život barvy věk stárnutí optimismus Meryl Streepová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.