Sex a vztahy

26. prosince 2021 05:15

Martina Čerňanská

Příběh Lenky (39): Na Štědrý den jsem zůstala sama. Jak to jen přežít?

Samota je nejhorší na Štědrý den. Netušila jsem, že nadejde čas v mém životě, kdy potká i mě. Ale nelitujte mě. Za tohle si můžu opravdu sama.

Nikdo mi ani vlásek nezkřivil. To všechno já. Před dvěma lety se rozváděl můj kolega v práci. Do té doby jsme byli velmi dobří přátelé, ale musím říci, že jeho rozvod posunul náš vztah kamsi jinam, kam jsme se asi dostat vůbec neměli. S manželkou si natolik nerozuměl a už ani neměl co říci, že se rozhodl k radikálnímu řezu. Nutně potřeboval důvěrníka, z takových dramat se člověk prostě musí vypovídat. Vybral si mě. Byla jsem ráda, byl mi sympatický celé ty roky, co jsme spolu pracovali. Během obědů i po práci jsem ho vždy ochotně vyslechla. Jednoho dne se ale z rozhovorů „vyklubala“ celá noc, kterou jsme strávili u něho v bytě. A tak to všechno začalo.

Veselý večírek

Pořídila jsem si milence, aniž jsem o to zvlášť usilovala. Samotnou mě to ráno překvapilo. Měla jsem pocit, že něco cítím, že jsem v určitém stádiu zamilovanosti, a uvědomila jsem si, že je Milan vlastně moc hezký chlap. Dokonce mi nabídl, abych u něho zůstala. Musela jsem se smát. Jak mohl zapomenout, že mám doma milujícího manžela a dceru, kteří se nic z toho, co se v noci stalo, nesmějí dovědět? To už se mě zmocnil nepříjemný pocit viny. Naházela jsem věci do tašky a rozběhla se domů. Nikdy v životě jsem nic takového neudělala. Doma uvěřili tomu, že jsme si udělali veselý večírek s kamarádkou. Přesto jsem se cítila provinilá.

Žádost o rozvod

Jenomže jedním večerem to neskončilo. U Milana jsem se ocitla ještě několikrát, pak se ovšem to, co mezi námi bylo, kamsi vytratilo. Ukázalo se, že se opět sbližuje s bývalou ženou, nakonec rozvod stopli a skutečně se k sobě vrátili. Teď už jsem mu překážela. Skoro to vypadalo, jako by mě využil a odkopl, a já, hloupá, se nechala. Definitivně jsem se navrátila k domácímu krbu s tím, že moje nevěra byla velká chyba a že už nic takového nikdy neudělám. Není mi to však nic platné. Manžel se o mém poměru dověděl z anonymního dopisu. Okamžitě se odstěhoval a bohužel i podal žádost o rozvod. Šestnáctiletá dcera ho následovala, společně bydlí na vesnici u manželovy matky, dceřiny babičky. Dcera se mnou nemluví, manžel už vůbec ne. Loni o Štědrý den jsem byla sama a letos to dopadlo úplně stejně. Vím, zasloužím si to. Ale není můj trest příliš krutý?

Lenka (39), severní Čechy


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.