Prima maminka

15. listopadu 2016 07:00

Martina Čerňanská

Umíte žít, nebo jenom přežíváte? Zjistěte, jak na tom opravdu jste

Protéká vám život mezi prsty, nic se vám nedaří tak, jak byste si představovali, nebo jste kočím vašeho života vy a tu spanilou jízdu si korigujete přesně podle svého?

Dnešní test vám poodhalí jisté souvislosti, které mají vliv na vaši budoucnost. Nakoukněte společně s námi do svého já a poznejte se zase o kousek víc.

1. Doplňte: Životní sny, cíle a představy

A) Jsou stejně k ničemu, akorát člověku blbnou hlavu.B) Tvrdí se, že jsou potřeba, ale tu a tam jsou chvíle, kdy se domnívám, že se mi asi nikdy nemají šanci splnit.C) Jsou motorem našich dní, našeho života a také zdroj štěstí.

2. Jak byste ohodnotili váš dosavadní život?

A) K popukání. Všechno je totiž špatně.B) Jednou jsem dole, pak zase dole a pak krátkou chvíli nahoře.C) Báječný. Jaký si to uděláš, takový to máš.

3. Pokud jste s něčím nespokojeni, tak...

A) ... se s tím smířím a potichu závidím druhým.B) ... nadávám na celý svět, někdy se ozvu, ale jindy klidně mlčím a dělám jakoby nic.C) ... sjednám nápravu, abych mohla být zase spokojená. To přece dá rozum.

4. V co věříte?

A) V dnešní době nikomu a podle zkušeností už ani sama sobě. Tolikrát jsem se totiž zklamala.B) Nejraději bych věřila v osud, abych ty špatné okamžiky mohla svést na vyšší sílu. Ale snažím se důvěřovat především sama sobě. I když je to tak těžké.C) Jedině v to, že pomocnou ruku najdu na konci svého ramene.

5. V čem spatřujete smysl vašeho života, abyste si jednoho dne mohli říct, že jste žili na maximum?

A) Jedině v penězích, od těch se odvíjí dnes všechno. Bohužel.B) Mít kolem sebe ty, co mi vykouzlí úsměv na tváři. Nesnáším totiž samotu.C) V naplnění životních snů.

6. Když milujete, tak?

A) Je mi jasné, že to nebude jen tak a po několika slunečních dnech přijde kruté vystřízlivění.B) Nemohu jíst ani spát, a hlavně se bojím, že přijde nějaká lepší, a tak žárlím víc, než je zdrávo. I když se to snažím omezit.C) Tak lítají třísky, nevidím, neslyším, prostě si to celé užívám. I kdyby to mělo trvat krátce, tak chci mít nač vzpomínat.

7. Řešíte to, co si o vás druzí myslí a co říkají?

A) Ano, bohužel, a pak jsem z toho doslova na mrtvici.B) Občas ano, jindy zase ne. I když je to těžké žít si podle svého. Já bych chtěla být prostě se všemi zadobře.C) Ne a ještě jednou ne. Ať si každý říká o mé maličkosti co chce. Je to přece jen jeho názor.

8. Které tvrzení platí právě pro vás?

A) Často se zaobírám tím, co bylo. A říkám si, proč to nakonec muselo takhle dopadnout.B) Trápím se křivdami z minulosti a tím, co mi kdo řekl, a z toho, co bude, mám mnohdy strach. A díky tomu mi utíká přítomnost okamžiku.C) Já žiju pro danou chvilku, směju se na celé kolo, když jsem vzteklá, tak hartusím a když se mi chce plakat, tak prostě spustím. Nejlepší čas, který kdy byl a bude, je právě teď.

9. Jak jste strávila letošní léto a dovolenou?

A) Tak na tohle se mě neptejte. Katastrofa.B) Celkem fajn, ale mohlo to být lepší, ale i horší.C) Tak, jak jsem si přála. Takže skvostně.

10. Co vy a emoce?

A) Zadobře jsem dost často s těmi negativními.B) Někdy se mnou cloumají až moc.C) Bez nich stojí život za starou belu. Já jsem prostě emoční typ a jsem za to ráda.

Hodnocení:

Když u vás vyhrálo za A)

Prozatím to vypadá, že jste na život rezignovali, a to je opravdu velká škoda. Vidíte svět černě a utvrzujete se v tom, že jste vlastně tak moc nespokojení, aniž byste se pokusili to změnit. S pesimismem daleko nedojdete a díky němu se vám život zají a můžete se potýkat s depresemi. Vezměte to za jiný, lepší konec, zkuste se víc smát, nezáviďte a prostě se začněte mít rádi. Uvidíte, že pak budou mít vaše zítřky úplně jinou příchuť. Nepočítejte každou korunu a raději ji obraťte v nějaký zážitek, ať víte, že skutečně žijete.

Když u vás vyhrálo za B)

Usilujete o zlepšení vašeho života a máte k tomu nakročeno správnou nohou. Neberte se vážně, neváhejte se vašim trapasům zasmát, vždyť se nic nestalo. Jděte na schůzku s tím milým chlápkem, ať si později nevyčítáte, že jste mu nedala šanci. Soustřeďte se na maličkosti a plánujte zážitky. A jakmile budou tady, tak si je prostě užijte.

Když u vás vyhrálo za C)

Vy prostě žijete tak, že druzí se mohou buďto inspirovat, nebo závidět, až se hory zelenají. Recept ke štěstí znáte a podle něj i žijete… Opravdu, klobouk dolů. Vy se prostě ve světě neztratíte!

Mohlo by vás také zajímat:

-lz-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.