Prima maminka

23. listopadu 2017 10:00

Anna Kopečková

Vánoční dárky: 8 rad, jak je vybrat úspěšně a bez trápení

Tak rádi je dostáváme, a tak neradi je sháníme. Výběr té nejvhodnější pozornosti pro blízké se často může změnit v noční můru. Není čas, chybí nápady a možná i dostatek peněz. Ale víte, že existují ověřené metody, jak snadno a rychle kápnout na perfektní dárek pro kohokoli si jen budete přát?

Máme pro vás 8 tipů, jak si ušetřit nejen sváteční nervy:

1. Dárek: Není pro nás, je o nás!

Dárek, který někomu dáváme, prozrazuje, jak o obdarovaném uvažujeme a co pro nás znamená. Má-li být pozornost více než jen prázdnou formalitou, musí být patrné, že jsme se jí zabývali. Vůbec přitom není podstatné, jak důvěrně se známe. Zdánlivě velkorysé gesto v podobě voucheru na cokoli či peníze v obálce říkají především to, že jde více o povinnost než pozornost. Chcete-li někomu udělat dárkem opravdu radost, buďte osobní.

2. Špatné téma neexistuje

Radost dokáže udělat čokoláda, ponožky, svíčka, ručně upletená šála, koneckonců i alkohol. Inspirujte se zájmy dotyčného a pořiďte mu to, co má rád, ovšem třeba v originálním balení, netradičním provedení, limitované edici... Koukejte po něčem honosnějším, než co denně míjí náš cíl v supermarketu.

3. Víte, jak prožívá a popisuje svět váš blízký?

Vyberte, čím se nejčastěji zabývá a nechte se dovést k ideálnímu dárku:

Vizuální typ popisuje obrazy, barvy, co jak vypadá. Krásná věc rovná se krásný dojem. Miřte na estetický produkt, ale klidně i cestu, jak dotyčného zkrášlit.

Zvukový typ dokonale vnímá, co slyší. Snaží se vystihnut znění každé situace. Jeho oblíbená hudba vás může dovést k lístkům za kulturou, ale možná i volnočasovému zájmovému kurzu.

Pocitový typ vás zasvětí do dojmů a vjemů. Citlivé těší hýčkání a vše, co si mohou užít. Dobře zafungují vonící produkty všeho druhu, měkké a příjemné materiály i svěření do osobní péče odborníků.

Analytický typ neodpovídá, ptá se na okolnosti a proměnné. Přemýšlivé osoby potřebují buď dárkem zabavit, anebo zrelaxovat. Zaměřte se na oblíbenou četbu, předplatné, nebo sáhněte po aktuálních vychytávkách nejen do bytu.

4. Poslouchejte a pište si

Potrénujte si aktivní naslouchání a zapisujte si pozornosti, které vás při společných chvílích napadnou. Pořád na to máte ještě skoro měsíc. A před Vánoci uvidíte, že bude z čeho vybírat.

5. Zkuste na to jít prakticky

Znáte oblíbený obchod dotyčného, nebo jaké služby s oblibou využívá? Bezvadné, pošlete ho tam, nebo rovnou zasponzorujte vysněnou věc. Finále volby můžete přenechat klidně jemu.

6. Nákup na přání?

Jde o nejnudnější způsob pořízení dárku. Máte-li ale to štěstí a přesně víte, jděte do toho! Buďte si jisti, že při této trefě do černého je úplně fuk, jak snadné jste to měli. Hlavní je, že dárek udělá radost a neskončí někde na dně skříně.

7. Komár není velbloud

Velká krabice s dárkem udělá dojem, jen pokud je plná. Když v ní ale bude jen několik drobností na dně, vyvolá to spíš zklamání a kýžené nadšení může přijít až v druhé vlně. Myslete na to při balení dárků.

8. Dobrá rada na závěr

Osobité balení, vůně, vložená kartička s věnováním, přáním, myšlenkou nebo osobní vzpomínkou jsou přidanými hodnotami, kdy nakonec vezmeme na milost i sebemenší blbost. Ale tu vy teď už stejně nikdy nekoupíte!

-jk-

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.